Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális, ha 65 fokos a...

Jsh559 kérdése:

Az normális, ha 65 fokos a magok hőmérséklete a 4. mag aktiválásával, de a proci hőmérséklete pedig csak 35 fokos? (AMD Athlon II X3 450) THX a válaszokért.

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Azért tiltották le a 4-dik magot mert nem volt megbízható. Jelen esetben szerencséd van ha csak a melegedés a gond. Ez azért van mert biztos azt a magot használja alapként. Ha a másik 3-at nem terheled és alapjáraton 65 fok, akkor az nem normális, vagyis gond van a maggal. Nem mindig poénból tiltják le a magokat. Amúgy 3 mag is gyors. Teszteld le valamilyen progival és ha stabilan működik, akkor jó, de ha beszakad vagy valami nem stimmel, szal melegedik vagy vmi ilyesmi, akkor le kell tiltani.
2011. dec. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ha a jelenlegi 65 foktól feljebb megy, akkor gond lesz vele és sérülhet a proci. Szerintem nem éri meg ilyen veszélynek kitenni. Amúgy se nagyon tudtad volna kihasználni a 4 magot. Elég oda 3 is.
2011. dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Panda Péter ***** válasza:
unlock esetén a legtöbb lap szarul méri a cpu hőfokokat, általában a kupakhő a reális. egyébként 65-nél én se nagyon hagynám jobban melegedni, a SOI chipek nem szeretik a magas hőmérsékletet.
2011. dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

am. nem biztos hogy azért tiltják le a 4. magot mert nem megbízható, régebben olvastam róla hogy vannak olyan procik amiknél tökéletesen működik a 4. mag aktiválásával mert nem mindegyik van azért letiltva mert nem megbízható.

2012. jan. 1. 15:00
 5/16 anonim ***** válasza:
Igaz, de sok esetben azért tíltják le mert nem ment át a teszteken és nem szeretnék kockáztatni a pröci épségét, nameg hogy bocsájthatnának áruba selejtes terméket...
2012. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Panda Péter ***** válasza:
ez nagyon gyártástechnológia-függő. ha jó a gyártás, akkor kevés selejt van. ha ehhez nagy kereslet párosul (a letiltott magos procikra, mint a phenom II X2 és X3), akkor nagyobb a valószínűsége, hogy teljesen hibátlan chipet adnak el letiltott magokkal.
2012. jan. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
igen, én is pontosan erre akartam célozni.
2012. jan. 1. 17:52
 8/16 A kérdező kommentje:

most próbálgatom az intel burn test-el, 100%-on a kupakhő nem megy 35 fok fölé, de viszont a magoknak 70-71 fokot ír.

most akkor a magok hőmérséklete nem reális?

ha nem akkor vettem egy tökéletesen működő 4 magos procit egy 3 magos áráért ?

2012. jan. 1. 17:59
 9/16 anonim ***** válasza:
Túl nagy az eltérés, így szerintem nem reális. Ami a 35-öt méri, az rosszul méri.
2012. jan. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
szóval akkor vegyek egy hűtőt és jól fog működni .
2012. jan. 2. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!