Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális az, hogy AMD Athlon...

Normális az, hogy AMD Athlon 2.20 GHz-es processzor egy youtube videónál 50-70%-os kihasználtság között ugrál, játékoknál pedig felmegy, és stagnál 100%-on?

Figyelt kérdés
Emiatt a programok rendszeresen kilépnek, néha a kék halál is jelentkezik a problémamegelőzés miatt. Használhatatlan, csak böngészésre jó. Ismerősök gépe, és azért kérdem, mert régi gépemen nevetve futtattam az akkori játékok nagy részét, sosem volt ilyen gond. Itt meg kifagy, kék halál mint említettem, és minden egyéb besikerült már. Példaként a World of Warcraft, ami régi gépemen iszonyat jól ment, itt meg folyton kilép WoW errorral. Valamint HL2, és Fable, ezek megszólalás nélkül kilépnek.
2011. dec. 26. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Youtube videoknál felmehet akár 100%-ra is egy ilyen régi processzor, főleg nagyobb felbontású tartalmaknál. Igaz a falshplayer már támogat GPU gyorsítást, de gondolom a régebbi videokártyák ezt nem támogatják.

Játékok is pörgethetik a procit 100%, ez sem tűnik szokatlannak egy ilyen egységtől.

A CPU 100%-os terhelésétől ugyan alaposan belassulhat egy gép, de önmagában ez nem okoz kékhalált. A kilépegetések sem feltétlenül hardveres eredetűek.

Érdemes lehet memóriát tesztelni vagy ha van lehetőség, tápot, videokártyát cserélgetni próbaképpen, de az is lehet, hogy egy friss rendszertelepítés is megoldaná a dolgot, amennyiben a hiba nem hardveres (én elsőre erre szavaznék).

2011. dec. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az újratelepítésre én is gondoltam, és eszembe jutott az is, hogy száz százalékos használtságtól nem feltétlenül kellene kilépegetnie. A proci nem egy mai darab, és memóriából is csak 1 giga van benne, a kártya viszont 512-es, Geforce 6200-as, ami messze jobb, mint az én régi 128-as Atim a régi gépben. Épp ezért nem értettem mi lehet, mert a régi konfigom, 1.7-es proc, 1 giga memória, 128-as kártya, és sosem volt ilyen baja. Az újratelepítést minél hamarabb megpróbálom. Köszi a választ :)
2011. dec. 26. 15:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a 128MB-os ATI kártyád egy Radeon 9550/9600 kari volt, akkor azoknál bőven nem jobb az 512MB-os 6200-es. Nem csak a memória kapacitás számít! A Geforce 6200-nek elég gyenge a GPU-ja, már 6-7 évvel ezelőtt is alsó kategóriásnak számított.
2011. dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na ez viszont új nekem :D Valóban 9550-es volt a Radeon, és tényleg elég jól szuperált. Na de visszatérve a lényegre nem tudom mi okozhatja a kilépős/kifagyós problémát. XP lemez sajnos nincs a közelben, szóval majd igyekszem beszerezni egyet. Addig is töprengek
2011. dec. 26. 15:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha csökkentett módban nem sikerül fagyásra kényszeríteni a gépet, akkor szinte biztos, hogy driver vagy valamilyen szoftveres ütközés okozza. Ha úgy is előjön, akkor vagy nagyon rossz állapotú már az oprendszer vagy nagyobb eséllyel hibáés valamelyik hardver (fagyást első sorban a RAM és tápegység szokott okozni, de lehet más is...CPU a legritkább esetben romlik el...hacsak az alaplap/táp tönkre nem vágja).

:)

2011. dec. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen procim van. Igaz 4gb ddr2 rammal és 1gb-os videokártyával. De MW2 skyrim stb. is elfut rajta. Sőt skyrim ultán is futott ma nekem, még ha kevés fps-el is. Igaz sokszor 100%-on van a proci de 4 és fél évet leszolgált nekem. Wowba nekem csak dalaran/og jelent problémát ha maxon van. Lehet egy újrahúzás segítene.
2011. dec. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A futással éppenséggel nincs is gond. Ma levettem a WoW beállításait legalacsonyabbra és kilencven FPS-sel szaggatta, és ha feljebb veszem akkor se egy rém. De kifagy, állandóan WoW errorral. Ma azt hittem driverfrissítés után történt egy kis változás, de nem. Csak picit hosszabb ideig tudtam tolni, ennyi. Meglesz az újratelepítés, minél előbb.
2011. dec. 27. 03:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!