Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Linuxon futó Windows-os...

Linuxon futó Windows-os programokat megfertőzheti vírus?

Figyelt kérdés

Manapság egyre többet hallok arról hogy Linux-on a Wine alatt futó programokat,virtuális meghajtókat megfertőzheti Windows-os vírus ha bejut.


Viszont nem értem mégis hogy.

Eddig úgy tudtam hogy Linux-on semminek nincs joga futni ha csak a felhasználó arra utasítást nem ad,főleg Windows-os vírusoknak.

Most akkor ha bekapok egy Windows-os vírust Linux alatt,az mégis hogy tud megfertőzni bármit is?

Elméletileg nincs joga futni,nem is tud ügye,de ha futtatom akkor sem tudja merre menjen úgymond.


Vagy talán már vannak kifejezetten olyan Linux vírusok amik Linuxon a Wine virtuális meghajtókat és az ott található Windows programokat célozzák?


Előre is köszönöm a felvilágosítást.



2012. okt. 6. 13:43
 1/2 anonim válasza:

A windows vírusok magát az operációs rendszert, azaz a windowst támadják meg, legtöbbször a registry-n keresztül. A Wine egy olyan környezet, ami úgy viselkedik, mint a windows, azaz képes a windowsra írt programokat futtatni. Elképzelhető, hogy egy vírus ezt is megfertőzheti, de ez a fertőzés a virtuális windowson belül marad, hiszen a Linux szerkezete teljesen más.

Ami a futtatási jogokat illeti: ha egy windowsos programot futtatsz Wine alatt, akkor a Wine rendelkezik ehhez engedéllyel. Tehát a vírus terjedése szerintem a Wine alatt futó programokra korlátozódik.

Egyébként mivel a Wine NEM windows emulátor, csak környezetet biztosít, ezért valószínűleg nem is minden vírus talál benne táptalajt magának.

2012. okt. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Linux user vagyok, eddigi legfurcsább az volt hogy 100on pörgette egy exe a procit. Egyébként meg hogy futna?
2013. aug. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!