Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Segíthet ezen még valamilyen...

K.lau13 kérdése:

Segíthet ezen még valamilyen vírusírtó, vagy mmostmár újra kell telepíteni? És ha még van megoldás, akkor milyen vírusírtó, és honnan szerezhetem meg?

Figyelt kérdés

Elmondani nem bírom, mennyi vírus van a gépemen. A múlt héten már kb. annyira volt csak képes, hogy megnyisson egy letöltött zenét, és lejátssza. Net például nem volt jó abszolút, youtube-on akadnak a videók, facebook-on meg például írtam valakinek, szöveg helyett egy linket küldött neki, ami szintén vírus. Fantasztikus. Most egész jól működik önmagához képest, de valami vírusírtóra akkor is szükségem volna, mert az újratelepítésre még várni kell. Volt régebben, hogy csak magától újraindult. Vagy egyszerűen lefagy, és se alt+F4, se ctrl+alt+delete nem segített rajta, ez mondjuk mostanában elég ritka, de előfordul. Netre más keresőt állít be, akárhányszor visszaállítom a google-t főoldalnak, semmi. Ja, és csinál még egy hülyeséget, amit egyébként is meg akartam kérdezni, hogy miért lehet. Bármilyen pendrive-ot, memóriakártyát, mp4-et, minden adathordozóval megcsinálja - a fájlokat "összetömöríti" egy egy megás parancsikonba, amit ugye az adathordozóról nem lehet megnyitni, de a gépről sikerült, akkor megvan minden fájl, ami addig rajta volt, de ezt a parancsikont nem tudom kitörölni, meg semmit nem lehet vele csinálni, így az adathordozók nem tudják megnyitni a fájlokat, eddig egy mp4-et meg egy SD-kártyát vágott tönkre. Arra nagyon kíváncsi lennék még, hogy ennek mi lehet az oka.


Na, szóval aki tudna ajánlani egy jó vírusírtót, meg hogy honnan szerezhetném meg, annak megköszönöm =D



2012. okt. 19. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezdésnek mondjuk tedd fel az MBAm Fre-t és csinálj vele egy teljes vizsgálatot:

[link]


Aztán jöhet még egy eset online scanner is:

[link]


Ha nem lenne elég, tölts le pár bootolható víruskeresőt, írd ki CD-re, arról bootolj be és nézes át vele a gépet, pl:

[link]

[link]

[link]


Ha egyik sem oldja meg, jobban jársz ha leformázod újratelepíted.

Ja és amit beledugdostál pendrive, SD kártya meg hasonlók, azok is mind vírusosak lehetnek, nézesd át azokat is.

2012. okt. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

próbálj ki egy malware bitest

vagy eset online scan vagy kaspersky [link] Kaspersky Rescue Disk 10-et


me ha megérdezhetem a gépeden eddig nem votl vírusirtó?

2012. okt. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
avast Boot idejű kereséssel [link]
2012. okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

oohhh nagyon köszönöm =D hála =D


Majd letöltök mindent, megpróbálok mindent. Akkor az adathordozókat már a másik géppel meg se próbálom, akkor az is vírusos lenne. Kösz a segítséget =) Jah, és másodiknak: igazából a bátyám foglalkozik vele, ha gáz van a gépemmel, ő azért többet tud, én még csak tanulok, ő rakott rá valami vírusírtót asszem, de ezek szerint nem sokat ért...

2012. okt. 20. 13:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Rakd újra mert mire ezek kitakarítanak mindent annyi rendszerfájl fog hiányozni hogy össze fog omlani az operációs rendszered!
2013. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!