Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez megint egy kamu vírusirtó,...

Ez megint egy kamu vírusirtó, vagy ennek hihetek? (kép+részletek lent)

Figyelt kérdés

Letöltöttem tegnap egy subtitles 1.3 nevű programot(elvileg a filmekhez keres automatikusan feliratot),de annak a telepítőjében volt valami "reg CleanPro",ami nélkül nem tudtam telepíteni.

Ma ez a program ezzel fogadott:

[link]


Nem hinném,hogy kamu vírusirtó,mert a program,amivel ez is jött az megbízható forrásból származik(elvileg,bár azt már ki is töröltem).

Amikor bezárnám a programot,akkor még megkérdezi,hogy biztosan bezárom,avagy "purchase now(vegyem meg most)",tehát még az is lehet,hogy csak meg akarják velünk vetetni ezt a sz.rt.


Vélemények?



2012. okt. 21. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1: Ezt a "vírusirtót" kib*szod a francba a gépedről, mert egy nagy adag gőzölgő lótrágya.

2: Olyan programot, amelyik nem is enged úgy telepíteni, hogy ne rakj fel egy másik programot is, NEM raksz fel, mert valószínűleg sz@r.

3: Ha automata felirat keresés kell, akkor BS Player. Itt ki lehet venni a pipát a mellékesen felrakandó programok elől.

G.

2012. okt. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha be tudod zárni, akkor csak egy idegesítő beállításokkal bíró program (automatikusan indul, felugrik induláskor, megerősítést kér a bezáráshoz, ajánlja magát), amit próbálnak így a köztudatba behozni.


Mivel egy önálló és független program és nem kell a másik futásához, le kell tudnod törölni.

2012. okt. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Feladat kezelőbe TÖRLÖD a folyamatot majd programok telepítése és eltávolítása XP nél win7 nél programok és szolgéltatások

megkeresed és törlöd

2012. okt. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez egy beágyazott reklámprogram, töröld le a fenébe.

Sajnos a free programok előszeretettel tartalmaznak reklámprogramokat, toolbarokat, ez az ingyenesség ára.

Én olyan programot fel sem telepítek, ami egyéb, általam nem kívánt programot is telepíteni akar a gépre.


Egyébként ez nem vírusirtó hanem egy rendszerleíró tisztító, a rendszerleíró adatbázisban fellelt hibás, vagy érvénytelen bejegyzéseket törölné. Ezekkel óvatosan kell bánni, mert olyat is kitörölhet, amire szükséged van.


Feliratokat meg szedhetsz feliratos oldalakról is, ilyenek pl a hosszupuskasub, a feliratok.info, vagy az opensubtitles oldalak.

2012. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ki is töröltem(kib.tam a francba),bár igaz,hogy még egyszer bepróbálkozott az uninstallnál...

A BS playert is fel akartam már telepíteni,csak lusta voltam...ez a program meg épp "kéznél volt".

2012. okt. 21. 11:15
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Ez nem vírusirtó hanem registry-takarító...

2. A subtiles program telepítésekor kellett volna kivenni a pipát a CleanPro elől és akkor most nem lenne fent, csak telepítéskor te sem olvasol csak nyomod a

NEXT-et ezerrel...

3. Ez egy valós dolog, és a registry-d még nem is nagyon sz@r, mert ennél jóval több hiba szokott benne lenni, de ezt az ingyenes CCleaner is megcsinálja ehelyett...

2012. okt. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szerintem használj CCleanert
2012. okt. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt használok már elég rég óta.De köszönöm a tippet.
2012. okt. 23. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!