Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan rakhatok rá jelszót,...

Hogyan rakhatok rá jelszót, hogy ne lopják a netem?

Figyelt kérdés
Hogyan tudok jelszót rakni a netre, hogy a routerem-ről ne lopják?
2012. okt. 23. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Belépsz a router beállításaiba, és a wifi-nél lesz olyan lehetőség. Valami jó hosszú bonyolult wpa2 jelszót állíts be, és no problem.
2012. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 delusion ***** válasza:

Úgyúgy, ahogy előttem írták. esetleg mac szűrés.


Ha nagyon nem értesz hozzá: megmondod a routered típusát, szerintem azívesen leírjuk, hogyan kell jelszót beállítani (vagy esetleg te is utánaolvashatsz).

2012. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

TP LINK

TL-WR340GD

54M WIRELESS ROUTER


ez a márkája!

2012. nov. 4. 11:44
 4/6 delusion ***** válasza:

Megnyitsz egy tetszőleges böngészőt.


A címsorba beírod az alapértelmezett átjáród címét, ez a legtöbb esetben [link] - ha nálad nem ez lenne, akkor parancssorba (windows esetén: start menü -> futtatás -> a mezőbe beírod, hogy cmd, vagy win gomb+r és ide írod be, hogy cmd) beírod, hogy "ipconfig", és ott a default gateway/alapértelmezett átjáróhoz tartozó értéket másolod be a böngésződbe.


Ha ezzel megvagy és betöltené a routered dolgait, akkor lehet, hogy kérni fog egy felhasználónév-jelszó párost. Ha alapból nem turkáltál benne, akkor "admin" a felhasználónév és a jelszó is, vagy lehet, hogy üresen kell hagynod mindkét mezőt, nem tudom (előbbit írja a legtöbb oldal ezen router esetén).


Itt keresel valami olyasmit, hogy Wireless/Wi-Fi settings (azaz Wi-Fi beállítások), majd itt egy olyat keress, hogy PSK, azaz Pre Shared Key (kétlem, hogy "password"-ként találnád meg, de ez is lehet). A mellette lévő mezőbe beírod az általad választott jelszót, elmented a változtatásokat, és igazából kész is vagy. A többi dologhoz ne nagyon érj hozzá, nagyon elcseszni nem tudnád de problémát okoznál magadnak vele.

2012. nov. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi
2012. nov. 4. 12:50
 6/6 anonim válasza:
szeri
2014. jan. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!