Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik a legmegbízhatóbb...

Melyik a legmegbízhatóbb vírusírtó XP-re?

Figyelt kérdés

Ugyanis letöltöttem a Daemon tools programot és vírusos volt. (Mint általában mindegyik Daemon tools, amiket letöltök.)


Az Avast 4.8 (nem demo) a daemon tools telepítésénél nem jelzett vírust, pedig amikor letöltöttem a DTools-t, akkor is átvizsgáltam, és nem talált a vírusírtó semmit.


Most 2 hét után egyszercsak játszottam egy játékkal, kiléptem, és az asztalon a mappák helyett fehér négyzetek voltak. Később meg eltüntek a mappák és csak a mappa írásai voltak az asztalon. (Tehát semmi mappa).


És nem tudom, hogy akármikor feltelepítem az Avast 4.8-at, a karantén mappájában (virus chest) a rendszer fájlokban mindig van 3 db 1995-ös dátumú kernel vírus. Miért? Nem frissítem mindennap az avast-ot, de akkor is fel kellett volna ismernie a daemon tools vírust.



2012. okt. 25. 00:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a malware bytes programot torrenten. Azonnal frissítettem. (Amit nem kellett volna). Mert amit letöltöttem maélware bytes-t, annak volt megadva a kódja. Most letöröltem. És újra kell indítani a gépet. (Persze most nem aktuális éppen). Meg azt nem értem, hogy amikor a malware bytes átvizsgálta a rendszert és talál vírust, akkor miért kell újraindítani a gépet?
2012. okt. 25. 00:22
 2/14 Craft válasza:

Microsoft oldalról töltsd le: Microsoft Security Essentials.

Amióta létezik ezt használom, nemszorakozok ilyen Avast - AVG-s fosokkal. Csak huzzák lefelé a gépet.

2012. okt. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. okt. 25. 00:52
 4/14 A kérdező kommentje:

Ok. Avast ellenőrzés, Malwarebytes ellenőrzés megtörtént. Volt 6 vírus. Gépet újraindítottam. Most már látszanak a mappák. Viszont továbbra is csak fehér négyzetek vannak. 7 mappa kivételével. (Ezek látszanak normálisan.)


Ha felnyitom a start menüt, ott csak az Excel látszik normálisan a bal oldalon. A többi a bal oldaloon fehér négyzet. A jobb oldalon: dokumentumok, sajátgép, vezérlőpult is normálisan látszanak. Ha a sajátgépet nyitom meg, ott is fehér négyzet van.


Hiába cserélném ki mappákra. Jobb egérgomb-tulajdonságok-testreszabás-ikoncsere. Nem csinál semmit.

2012. okt. 25. 01:00
 5/14 anonim válasza:

Formattáld le és telepítsd újra:)

A legmegbízhatóbb vírusírtó szerintem: Kaspersky, AVG, Avira, Dr. Web, Bitdefender ...

Asztali gépre a MS Sec. Ess. is jó.

A lényeg a rendszeres ellenőrzésen van, meg nem kell warez oldalakat látogatni. Én DT Lite-ot használom, az free és mindent tud, amire szükségem van. Milyen tudás miatt kell Neked a Pro?

2012. okt. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Netezni használj Linuxot és nem lesz vírusod.
2012. okt. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Avast fos??? ne is beszéljünk a lószar microsoft szar essentialsról egy nagy lóf@sz már bocs..
2012. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Valódi kódos Eset Smart Security5 is nagyon jó, persze HA valódi a kód. Netről leszedett fixek vírusosak, vagy letiltotta a gyártó.
2012. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Karesz6969 ***** válasza:

Figyi benton33!


A feltett kérdésedre ne hidd, hogy tökéletes választ fogsz itt kapni.

Mindenki a saját maga által használt - és talán ismert - vírusgyilkot fogja írni, bőven lefikázva a lehet, hogy sokkal jobb többit...


Na tehát, ha jó vírusirtót akarsz marad a nettes keresés és a független vírustesztek olvasása, nem úszod meg, vagy kiválasztasz magadnak találomra egy szimpi hozzászólásban lévőt és kinevezed az a "legjobb"-nak.

Én pl. a VIPRE -ét használom több okból is, nekem ez vált be igazán és messze elkerülöm az előzőekben felsoroltakat.


Na látod...te döntesz:-))

2012. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kaspersky (lassítja a gépet); Avast; ESET Smart.

[link]

2012. okt. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!