Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Svchost. Exe vírusírtó szerint...

Svchost. Exe vírusírtó szerint nem vírusos, de több program lassú vagy nem fut le, csak ha átnevezem, hogy reboot után ne menjen. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Win XP alatt. Svchost. Exe HELYI SZOLGÁLTATÁS bezárás után egyből újra felugrik. Csak a windows\system32 könyvtárban van. Nem indul el egy-két játék, a kisebb gépigényűek mennek, de szaggatnak. Újrahúztam a gépet, formáztam is a C: meghajtót (két vinyó van, a másikat nem), de nem javult meg. Ha átnevezem az svchost-ot, újraindítás után nincs hang és pár win szolgáltatás, de mennek a programok. Mi a megoldás?

2012. dec. 7. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Winyód kondíciója milyen? HDSentinel
2012. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csacsi2 ***** válasza:

Svchost a windows része, ne bántsd. Nem csak egy szolgáltatása, hanem több is (több példánya is futhat egyidőben). a fájl a %SystemRoot%\System32 mappában található, ha máshol is van az vírus.

Nem itt lesz a gond!

Kapcsold ki valamelyik szolgáltatást Pl.: az automatikus frissítések -et.


Van egy program (nem próbáltam) Ami megmutatja, hogy mik futnak az svchost,exe -n belül. SVChost Viewer a neve.

Ha rájössz melyik a ludas állítsd le a hozzá tartozó szolgáltatást v. programot.

2012. dec. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A vinyót még nem néztem, de megteszem.


Tudom, hogy több rendszerfunkciója is van az svchost-nak, azért iktattam ki, hogy kiderüljön, azon keresztül csinálja-e a hisztit. Kiderült...


Végső esetben azt fogom tenni, hogy leformázom mindkét vinyómat, kimentem a fontos dolgokat hordozhatóra (csak azt vennem kellene :) ),azt majd átnézem mindenféle irtóval, és utána húzom újra a gépet.

2012. dec. 8. 18:13
 4/5 csacsi2 ***** válasza:

Mielőtt újrahúzod próbáld ki:

futtatásba cmd majd

sfc /scannow (védett fájlok visszaállítása.

futtass lemezellenörzést

chkdsk C: /f /x /r -kapcsolókkal


Pucold ki a registry -t egy mélyvizsgáló progival (jv16Powertools ezt pm-ben)!

futtas vírus és malware ellenörzést!

Tedd újra a hangkárlya (vagy akár az összes ) drivereket.

2012. dec. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Asszem az lesz a tuti, ha lementem egy hordozhatóra a fontos dolgaimat, azt áthajtom egy tisztességes vírúskeresőn (vagy kettőn), és legyalulom az összes meghajtomat.

2012. dec. 10. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!