Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy lehetséges valakit...

Hogy lehetséges valakit lenyomozni IP-cím alapján? Az IP-címet hogy lehet megszerezni? Megszerezhető pl. itteni válaszolók IP-je csak a válasz alapján?

Figyelt kérdés
2012. dec. 31. 02:11
1 2
 1/17 anonim válasza:
73%

Nem vagyok egy informatikazseni, de az biztos, hogy csak a válaszok (vagy a kérdések és az üzenetek) alapján a felhasználók nem tudják megszerezni egymás IP-címét, mivel ez nem így működik. Bármilyen weblapot nyitsz meg, a rendszer azonosítja az IP-det, de azt kizárólag az oldal tulajdonosa tudhatja. Ez az adat pedig személyes, bizalmas, tehát 3. fél részére nem adható ki csak úgy.

Vannak weboldalak, ahol kiírja a rendszer a látogatók IP-jét ("Az ön IP-címe: ..." formában), de ezt mások nem láthatják. Más weboldalakon pedig a látogatók lakóhelyét (a várost) szokták jelezni, amit mindenki láthat.


Egy-egy IP-címet pedig bizonyos, erre szakosodott oldalakon lehet beazonosítani, legalábbis lakhely (város) és internetszolgáltató szintjén. Pl. ezen az oldalon kipróbálhatod a sajátodat, vagy egy ismerősét is akár:

[link]


Javaslom, nézz körül a Számítástechnika kategóriában, biztosan rengeteg kérdés volt már ebben a tárgykörben. :)

2012. dec. 31. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"Megszerezhető pl. itteni válaszolók IP-je csak a válasz alapján?"


Mezei felhasználónak nem. Adminisztrátornak igen, de ő meg nem fogja kiadni.


"IP-címet hogy lehet megszerezni?"


Bármi amit küldesz/fogadsz az interneten azt egy IP-cím alapján teszed. Sok szerver, amivel kommunikálsz az tárolja az IP-címeket, és azt, hogy milyen adatokat kért az adott IP-című gép a szervertől. Ezt logolásnak hívják.


"Hogy lehetséges valakit lenyomozni IP-cím alapján?"


Ehhez meg az internetszolgáltató kell, akié a megszerzett IP-cím. Ő vissza tudja keresni, hogy adott időpontban melyik felhasználójának volt kiosztva a kérdéses IP-cím (merthogy változhat). Szintén nem fogja csak úgy kiadni. Persze lehet IP-címet rejteni (HideIP és társai), de ha nagyon akarják, akkor ezeken keresztül is kideríthető a tényleges IP-cím (ha van megfelelő logolás), de sokkal nehezebb. Teljesen elbújni az interneten szinte lehetetlen.

2012. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mégvalami: országos *DSL szolgáltatóknál az ilyen IP-ből várost kitaláló oldalak meglehetősen hibásan működnek. Nekem ebben a pillanatban az első által linkelt oldal kb 60km-t téved, ami Magyarországon elég nagy távolságnak számít (Invitel amúgy). Az Invitel a fix IP-s előfizetéseinél mindig szegedi helyet ad meg (az a központjuk), bárhol legyen az országban. A munkahelyemnél ez 200km pontatlanságot jelent. Szóval az ilyen helyekről nyert adatokat ajánlott fenntartásokkal kezelni.
2012. dec. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

Használj tor böngészőt vagy valamilyen ilyen oldalt:

eu.smarthide.com


pl ha írsz egy wordpress-blogra kommentet, ott látja az ip-címet a blog készítője


sajnos engem is így kezdtek el zaklatni

2 férfi + egyikük barátnője akinek wordpress blogja van


Kifigyelik a teljes netezésemet

Lehallgattak a saját otthonomban

Visszaélnek a személyes adataimmal


Beléptek az egyik gmail-címembe (dec.9 12.49-kor pedig én akkor vásároltam, és testvérem sem lépett be, az ip-cím viszont amivel beléptek tor-böngészős) és törölték az onnan beregisztrált 4shared-s account-ot valamint a regisztrációs visszaigazoló levelet (ez már november 22-én is megtörtént egy másik email-címemmel).


Mobiltelefonomra is be tudtak lépni (Nokia 6650), mikor egyszer rejtett számról hívtam az egyiküket,egy idő után mégis elküldte a számomat, pedig nem én állítottam át, és ilyen azóta sem fordult elő; és a mobiltelefonos netezésemet is figyelték.


Amikor suliból neteztem, azt is követték (az egyikőjük barátnőjének van egy wordpress blogja, és innen tudhatták meg az ip-címet, mikor írtam egy rám célzó blogbejegyzésére. Ezt csak azért írtam, mert egy ip-cím elegendő volt nekik ezekhez)


Comodo tűzfalat, tor böngészőt használok.

(Számítógépcsere, sim-kártya, mobilkészülékcsere is volt már,jelszók is le voltak cserélve többször, diginet előfizetésem 2010 óta változatlan)


Sajnos úgy néz ki hogy "szervezett zaklatás" áldozata lettem. Megfélemlítettek, megaláztak stb

2012. dec. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

utolsó:


Ott teljesen másról lehet szó. Egy IP cím önmagában az ég világon semmire sem jó.


Valahogy megszerezték inkább a jelszavaidat (pl. egy keyloggerrel) és azzal már mennek sokra.

2012. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
4/5: az általad leírtakat egy mezei felhasználó SEHOGYAN sem tudja megcsinálni. Tudod nincs olyan program, hogy klikk és lehallgat. Klikk és elolvas. Klikk és feltör. Viszont vannak könnyen benyelhető vírusok.
2012. dec. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
88%

Azzal kezdtem, hogy nem vagyok informatikazseni. Nekem simán kiírta az az oldal az IP-met, a városomat és az internetszolgáltatómat. Pontosan.


A 4. válaszoló esete szerintem sem ilyen egyszerű. Vannak nyomkövető sütik és hasonlók, ill. a Google és a Facebook is követi a felhasználói tevékenységeket, utóbbi még akkor is, ha már kijelentkezett az ember. Ennek kivédésére javasolják, hogy másik böngészővel nyissuk meg a Facebookot, mint amit alapon használunk.


Tudomásom szerint egy számítógépbe csak kémprogramokkal és keyloggerrel lehet betörni; de ezt csak "nagykutyák" vagy cégek esetén tartom igazán valószínűnek, "mezei" embernél nem. Annak ellenére, hogy volt már hasonló tapasztalat ismeretségi körben (emailfiók-tevékenység távollét alatt).

Ha a jelszócserék nem vezettek eredményre, akkor szerintem az egész rendszert újra kellene telepíteni, új tűzfallal és vírusvédelmi programmal; ill. letiltani minden nyomkövetőt, spamet stb. Hátha...

2012. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

amikor ez elkezdődött, én mobiltelefonról és suliból neteztem (2009)

később lett itthon netem (2010)

vírusírtóm mindig volt, Comodo-t használok tűzfalnak

jelszót lecseréltem többször mindenhol


mikor a gmail-es eset történt, akkor nem volt megnyitva a gmail,csak nem léptem ki belőle, csak a google.

Ha a jelszót találta volna ki, akkor máskor is megtehette volna, nem mindig akkor, mikor épp belépve maradtam.

Másik fióknál a youtube-csatornámba is belepiszkáltak.


Meg olvasták minden gyakorikerdesek-es kérdésemet és válaszomat,(mindig célozgatnak rá) pedig már legalább a 10.regisztrációmat használom. (meg írtak is)


Ha regisztrálok blogspot-ra, vagy töltök fel videót teljesen új account-ra, töltök fel valamit scribd-re, senki más által nem ismert email-címről, azt is megnézik egyből...

2012. dec. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

mikor suliból írtam a wordpress blogjára ugyanez volt

- pedig iskolai számítógép azért biztonságos


meg ez már a 3. számítógép amit használok, és még mindig ez megy

egyszer a régebbi újra volt telepítve, + ubuntu is volt feltelepítve, és mégis


elkezdtem írni a feljelentést word dokumentumban ahol leírtam bizonyos dolgokat,és érdekes azóta nem szórakoznak azokkal a dolgokkal amiket ott írtam!


az egyikük egyébként androidos mobiltelefonról netezik és ő is meg tudja ezt csinálni

(mindig mikor róla írtam, akkor nézte meg androidról az oldalamat, vagy egy bizonyos videót)

2012. dec. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha gépcserék, jelszócserék, account-cserék után továbbra hozzáférnek az adataidhoz, akkor minimum a CIA figyel...


"pedig iskolai számítógép azért biztonságos"

Vagy ott van a keylogger.

2012. dec. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!