Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy lehetséges valakit...

Hogy lehetséges valakit lenyomozni IP-cím alapján? Az IP-címet hogy lehet megszerezni? Megszerezhető pl. itteni válaszolók IP-je csak a válasz alapján?

Figyelt kérdés
2012. dec. 31. 02:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

nem, hanem a 2 férfi 2 (amatőr; underground) zenész

az egyik nem nagyon ért az informatikához (pl. még arra sem jött rá, hogy ha hagyja megszűnni az email-címét, akkor azt egy idő után más újraregisztrálhatja; ő netezik android-os mobiltelefonról)

a másiknak műszaki vállalkozása van, és egyszer azt írták neki facebook-on, hogy "hackerkedünk? hackerkedünk?"

de nem tudom, mennyire komolyan műveli.

ő egész nap figyelte az oldalamat; pl. mikor írtam a bnője wordpress-oldalára,akkor is abban a percben nézte is meg az enyémet: mutatta a live feedjit- (az enyémen egyébként nem volt semmi info megadva hogy az enyém)

Ami érdekes, hogy kezdetben mindig budapesti ip-ről, később meg mindenféle (magyarországi, németországi) ip-ről


Fogalmam sincs, mi rosszat tettem, hogy így viselkednek velem. Egyszer tettem olyat amit nem kellett volna, 2010-ben, de akkor már 1 éve nem működött a zenekaruk sem,mert feloszlottak, nem tartottam velük a kapcsolatot 2009 óta.

de:

1. nem annyira komolyat, hogy így bántsanak

2. azt írták, hogy azért tették, mert az egyikkel "csúnyán kitoltam", "pokolian szenvedett" és bosszút forralt

3. ez csak félig igaz, mert ők ezt már 2009-ben elkezdték csak sokkal rejtettebben, 2010-től nyíltabban és 2012-ben eldurvultak; szóval ez csak egy kifogás

4. csak azért tettem, mert nagyon megbántottak, és így toroltam meg az engem ért nem kevés sérelmet

normális ember megértette volna, hogy ezért történt

de ők azt mondják, hogy ÉN provokáltam őket mikor sértődötten visszareagáltam

pedig csak azt szerettem volna a tudtára adni mennyire megbántott, én is sokat szenvedtem miatta, nagyon depressziós lettem szocfóbiás stb

de ez SOSEM érdekelt senkit, csak a saját érdekük; meg az egymás közötti barátságuk erősödött azáltal hogy így összefogtak ellenem, gondolom ezért is nem hagynak békén még mindig :'((((



ui: igen, főiskolás számítógép, pl csak neptun-kóddal, jelszóval lehetett belépni, meg az ottani informatika tanárok is elég komolyak voltak gondolom értenek hozzá

2012. dec. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nos ip címet úgy lehet szerezni, hogy

pl csinál egy java applet-et és lekéri benne az adatokat(már ha ez engedélyezve van a böngészőben

2. "megmérgezi" a dns táblát, és a gyakorikerdesek.hu először az ő oldalát hozza be(amiben simán lekérheti az ip-det), majd átirányít az igazira, ebben az esetben még jelszót is szerezhet gyak mindenhez, persze ehhez értenie kell ehhez

3. Csinál egy fizetett hirdetést, és abban kéri le az ip címet, kiteteti egy oldalra, és vár

Ezen kívül van még módszer ezek a legelterjedtebbek.

A válaszolók ip-je alapján kétlem azt az adminok látják. De ha a router-be betört, és megmérgezte a táblát, netán tudja, hogy milyen szolgáltatónál vagy és te milyen dns szervereket használ és közelebb van hozzád akkor meg tudhatja.

Az ip alapján meg lehet határozni a tartózkodási helyet olyan néhány 10 km-es pontossággal, tracelés segítségével. Erre még weboldalak is vannak, és a google earth-on megmutatja hogy ez az ip hol van.

Az előző hsznek meg annyit, hogy lehet proxyt használt az illető és akkor az elrejtette az igazi helyét

2012. dec. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

azért köszönöm annak aki segíteni próbált, nem csak leszavazott.

sajnos a jelszavamat valóban kitalálhatta, mert mikor megismertem őt, annyira szerelmes voltam és bíztam benne, hogy olyan információt is megosztottam magamról amit nem kellett volna... ebből kitalálhatta, de már rég lecseréltem mindenhol másra.

Ezek után utolsó aljas szemétláda dolog rólam állítani,

hogy ÉN "toltam ki vele nagyon csúnyán", és a többi :'((((((((

miért kell így tönkre tenni másnak az életét, meg lejáratni meg megutáltatni mindenkivel

mikor neki megvan mindene :'(((((((


ha esetleg van valami keylogger program a gépen, és esetleg utána telepítettem fel a Comodo-t, akkor az kimutatta volna? vírusírtó mellett is kerülhetett a gépre?

úgy hogy nem egy városban élnek az áldozat + az elkövetők

2013. jan. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

-és a keylogger működik mobiltelefonon is?

egyébként egyszer újra lett telepítve a szervizben a szoftverje a mobiltelefonnak is

-és a lehallgatást hogy oldotta meg?

porton keresztül?

2013. jan. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Igen a Comodo már kimutatta volna, meg egy erősebb virusírtó is.

Hát azt ezért max pm-ben mondom el, hogy hogyan csinálták egy másik városból. Bocsi de nem kéne mindenkinek tudnia, hogy hogy kell tűzfalat törni.

Van Android-ra keylogger, sajnos már az sem védtelen. Hogy iphone-ra van-e abban már nem vok biztos, de igen.

Ennél kisebb telón meg egy java apllikáció kérdése ami folyamatosan fut

Lehallgatás:

1. gépen: fog egy keylogger-t, bejuttatja a keylogger-ben van egy rootkit, ez megszerzi a rendszergazdai jogokat.

Ezután fogja a hangkártya input forgalmát kimenti egy fájlba, majd néha( vagy ha nem túl hozzáértő az áldozat), akkor folyamatosan küldi egy ip címre. Mindezt úgy, hogy nyit egy portot, gépen( tcp-n, vagy udp-n, esetleg ipx-en, vagy ipip-n keresztül), és átjátsza azon az adatforgalmat a saját gépére.

Androidos telefonon is kb ugyanez a helyzet( kisebb eltérésekkel már a módszerben nem, de a programkód jelentősen eltér)

Ha telefonról van szó akkor érdemes tűzfalat arra is tenni. Ez sokmindent megelőzhet.

De ha ezek az illetők mindehhez nagyon értettek, és ők írták meg java-ban, vagy c++-ban a keyloggert+ a bejuttató programot, akkor elég profikról van szó, és nem sokat érnek a tűzfalak meg a virusírtók, ha viszont csak letöltöttek egy programot, amit pénzért le lehet ingyen meg sharware-ben meg 30 napig használhatja, akkor is elég sok munkát fektettek bele, mert jól be kell állítani, stb.

Mondjuk ezeket az illetőket le lehet csukatni, mert ez bőven kimeríti a zaklatás cselekményét, + a btk 300/b paragrafusát is( azaz mehetnek hacker-ként a börtönbe), ha sikerülne rájuk bizonyítani a dolgot. De ehhez komoly bizonyíték kell.

2013. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
VPN!
2017. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
jezus, sajnalom ami tortent :( remelem azota mar beken hagytak, ugye?
jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!