Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Facebook feltörés miatt...

Facebook feltörés miatt feljelentettek, mit tehetnék? (bővebben lejebb)

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy az exemről kiderült egy csomó dolog, megcsalt, stb. Pedig én szívemnől szeretem.8hónapig jártunk. Ezért úgy döntöttem, hogy mivel kitaláltam az igen egyszerű g-mail jelszavát, kikérek rá egy citromail jelszó kérőt, arra pedig egy FB-jelszőkérőt.A citromail jelszavát arra változtattam, ami a G-mail jelszava, hogy könnyen kitalálhassa, mivel azért akkora szemét nem akartam lenni, a g-mail jelszót hagytam egy ideig, de aztán egyszer megváltoztatta és ezért kénytelen voltam megváltoztatni, és az FB címét a g-mailosra cseréltem. Aztán az FB-jelszavát megváltoztattam.

Ez amúgy sztem és sokak szerint nem nagyon számít feltörésnek, mivel én sem hacker vagyok, és egyszerűen buta volt a lány, és a FBadatlapjának címsorában szereplő neve volt a jelszava. Ezek után kerestem pár levelet, mert a lány olyanokat állított, hogy amiket én mesélek róla, az hazugság, meg olyasmiket, hogy megfenyegettem, hogy megerőszakolom, és ezért kellettek bizonyítékok, hogy bebizonyítsam hogy kamus,és én igazat mondok. És pl anyjának is továbbítottam egy levelet, amiben azt beszélte egy bnőjével, hogy milyen jó lenne lányokkal kipróbálni dolgokat(leszbiségeket). De nem állítottam hogy én ő vagyok, szóval nem a nevében küldtem. Na és akkor még pár üzenetete fontosabb embereknek továbbítottam. És a továbbítás gomb, egy szabadon használható gomb, szóval nem gondolom hogy a beszélgető partner bele kéne egyezzen a továbbításba, és az ő és köztem történő néhány igen pikáns leveleket is továbbítottam(immáron a sajátomról). Azután annyi csínyt elkövettem, hogy a profképét lecseréltem egy olyan képre, amire az van írva, hogy "Free Bitch" ... ezt adta a google a "bitch" szó keresésére és megtetszett és kitettem neki :D. illetve tiltottam/töröltem néhány ismerősét és töröltem néhány posztját.

Valamint a kepfeltoltes.hu -ra feltettem róla néhány képet amin pl egy bugyiban pózol, de csak mellalattól térdig látszik, és nem nagy szám, illetve olyan amikor bikiniben van és lányok kenegetik sárral, meg egy ilyen ruhában mellógatós. Egyszóval mint a mostani FBcicák profképei, szóval kétlem hogy ezzel túl nagy gond lenne.

valamint egyéb közösségi és neveldés oldalakról töröltem.


Szóval egyenlőre nem tudom, mi a vád, vagy mi sülhet ki, de szeretném megtudni, meg azt, hogy ez mivel büntethető?


Ugyanis olvastam itt egy történetet:


[link]


szóval a csávó az egész FB-t feltörte, milliós károkkal, FBI körözéssel, lementette az összes adatot.

szóval ezért kétlem, hogy ennél súlyosabbat kaphatnék, de várom a véleményeket!!!!!!


16/F



2013. jan. 3. 17:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

Még szép, hogy nem vagy hacker, de a fiókjának a feltörése szempontjából teljesen mindegy, hogy neked azért sikerült mert profi hacker lennél vagy hülye volt a lány és kitaláltad a jelszavát.


Mintha betörnél valahova. Teljesen mindegy, hogy a bejárati ajtón egy sima zár vagy egy 8 pontos biztonsági retesz volt. Feltörted, bementél, jogtalanul.


Jogtalanul léptél be az ő facebook fiókjába.


Nem ismerem a magyar jogszabályokat és törvénykezést, szóval ezekbe nem is mennék bele. De a leírtak alapján talán személyes adatokkal való visszaéléssel vádolhatnának így első körben.

2013. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Jól kimentetted magad mindenből, mintha akkor meg sem történtek volna. A te elképzelésed alapján az emberölés sem bűn, mivel a fegyvernek van egy olyan része amit el lehet sütni, és te csak arra használtad amire kitalálták, tehát nem vagy bűnös.


Levéltitok megsértése


178. § (1) Aki másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja, úgyszintén aki távközlési berendezés útján továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés egy évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt foglalkozás vagy közmegbízatás felhasználásával követik el.

(3) A büntetés

két évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmény,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény

jelentős érdeksérelmet okoz.


Zaklatás:

BTK 176/A.§


(1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


Számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény:

[link]


Visszaélés személyes adattal:

177/A. § (1) Aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével

a) jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel,

b) az érintett tájékoztatására vonatkozó kötelezettségének nem tesz eleget,

c) az adatok biztonságát szolgáló intézkedést elmulasztja, és ezzel más vagy mások érdekeit jelentősen sérti, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy

pénzbüntetéssel büntetendő.


Ezekhez jön még az, hogy a belépéssel az adatait el lettek tárolva, feljelentés esetén kikérik és tudják is hogy te vagy az. A fenti bűntettek elkövetése miatt én nem lennék nyugodt. Az pedig hogy bemagyarázod hogy semmiségek, hülyeség. Elkövettél jó pár bűncselekményt.

2013. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%
Ezt bizony megszívtad, csúnyán megütheted magad miatta.
2013. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszi az első kettő választ! második jó részletes lett, köszönöm, hogy összeszedted.


és amúgy 16 vagyok, ami azt jelenti hogy büntethető, de nem nagykorú...ez is gondolom enyhít, nem?

2013. jan. 3. 17:57
 5/22 anonim ***** válasza:
66%

"Ez amúgy sztem és sokak szerint nem nagyon számít feltörésnek, mivel én sem hacker vagyok"


hát erre csak azt tudom mondani, hogy az első kettőnek igaza van, meg hogy megérdemled


de ha adsz a véleményemre, én azt mondom, hogy nem kaphatsz túl súlyos büntetést, azért ez nem az a kategória..


de reméljük tanulsz belőle

2013. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
ja és még valami...előttem ő is belépett az enyébe (megadtam neki a jelszavam, mivel semmi titkolni valóm nem volt előtte), viszont lefényképezett beszélgetéseket a tudtom nélkül, és megváltoztatta a jelszavamat, de visszaszereztem.
2013. jan. 3. 18:05
 7/22 anonim ***** válasza:
37%

akkor jelentsd fel te is

(szép kis valami alakult a kapcsolatodból, mondhatom)

2013. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

5-ös kommentelő, kérlek olvasd tovább, ugyanis a fő ok, amiért nem számít feltörésnek, hogy nem programmal, vagy nemtom mivel törtem fel, csak szimplán kitaláltam.

és sztem ez a minimum, azok után amit művelt :'D

(13-14 éves a csaj)


7-es

gondoltam rá...de nemtom mennyire segítene, de ha arra kerül a sor, megteszem! :)

2013. jan. 3. 18:12
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az is feltörésnek számít ha csak kitalálod a jelszavát:)


Ha programmal csináltad volna, akkor ezekhez jött volna a Btk 300/C-t is rád lehetett volna húzni, ami pedig hackerkedésnek számít és elég szép börtönt kaphattál volna:

De ez is itt van ez szintén vonatkozik rád:


"Btk. 300/E. § (1) Aki a 300/C. §-ban meghatározott bűncselekmény elkövetése céljából, az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő számítástechnikai programot, jelszót, belépési kódot, vagy számítástechnikai rendszerbe való belépést lehetővé tevő adatot a) készít, b) megszerez, c) forgalomba hoz, azzal kereskedik, vagy más módon hozzáférhetővé tesz, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."



Bocsi de ha nincs szerencséd ezeket halmozottan is vehetik és annak már súlyosabb következményei is lehetnek. De magánvéleményem szerint( nem vagyok ügyvéd nem is értek annyira hozzá) legrosszabb esetben felfüggesztettel megúszod

2013. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha csak 13-14 éves és ilyen fotókat töltöttél fel róla, akkor hivatalból is feljelenthetnek pedofiliáért. Nem biztos, hogy itthonról valaki, ugyanis a feljelentés érkezhet akárhonnan a netről. Jó nagy sz* keverted magad.
2013. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!