Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » OPHCrack programmal csak az...

Chevyhun kérdése:

OPHCrack programmal csak az adott rendszerben tudom megnézni a jelszavamat?

Figyelt kérdés
Mert nekem van telepítve egy Win7 és egy WinXP is, és elfelejtettem a Win7 jelszavamat és csak WinXP-ből tudom futtatni programot.

2013. febr. 17. 13:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát nem. ehhez le kell mentened a sam file-t( ami a c:\Windows\system32\config mappában található)

Használj pwdump-et a sam file lementéséhez, vagy egy linux-ot, amivel szintén értelemszerűen másolod a filet.

A pwdump-et lehet virusnak fogja nézni a viruskergető, de valójában nem tartalmaz virust, csupán olyan kódot tartalmaz, ami egy használatban lévő állományt másol.

Ha ez megvan, akkor Xp-ből is tudod futtatni. Deh a linux-ot töltöd le a OPHcrackből akkor ki tudod választani a wind7-es partíciót.


Ha nehéz a jelszó nem biztos, hogy meglesz windows 7 esetén, mert megváltozott az XP-hez képest a jelszó tárolása( nincs lm Hash, tehát nem tudja kitalálni a porgram a jelszű karaktereit)

2013. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!