Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Létezik Firefoxhoz olyan...

Létezik Firefoxhoz olyan plugin, amelyik megakadályozza, hogy kéretlenül (mondjuk ki: erőszakosan! ), harmadik fél által feltelepüljön bármilyen kiberszemét ("kiegészítő") is a böngészőbe? Ha igen, mi a neve?

Figyelt kérdés
A Google Chrome-ba alapból be van építve ez a remek biztonsági védelem és kifogástalanul működik, de jó lenne ehhez a szegény, ősöreg, az új böngikhez képest kifejezetten elbutult és mellettük rheumásan lassúvá vált FF-hoz is! Bármennyire kiábrándítóvá is vált, nagyritkán, erre-arra, sajnos-sajnos használni vagyok kénytelen...

2013. ápr. 4. 07:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Nem erőszakosan települ a toolbar, hanem rákérdez a letöltött progi telepítésekor. Ha nem nyomkodná mindenki ész nélkül a NEXT-et, talán jobb volna és nem kell ezt a feladatot rátestálni a böngészőre, ami majd felülbírálja a hozzá nem értőket, mert biztos nem akarják telepíteni a toolbart. El kell olvasni telepítéskor és gond letudva. Persze ez csak az én véleményem...
2013. ápr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát te aztán jó alaposan le vagy maradva!!! :DDD Ez már igencsak régóta nem így van! :))) Harmadik fél kéretlenül is telepít, anélkül, hogy tudnál róla! Tessék informálódni, utána fecsegni - butaságokat...
2013. ápr. 4. 12:10
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Bizonyára! Akkor már csak azt mondd meg, hogy az én gépem miért nincs tele ezekkel a toolbar-okkal? Mert elolvasom telepítéskor amit kell és kiveszem a pipát a toolbar-ok elől, amik alapból be vannak pipálva, így nem kerül telepítésre. A lányaim ugyanilyen "csak a NEXT gombot ismerem és meg is nyomom" típusú csajok és a nagyszülők gépén is három sorban tobzódnak a Chrome-on és a Mozillán is a toolbarok. Szerinted miért? Ja, ahhoz meg el kéne olvasni...
2013. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

Fehersrac nagyon le vagy maradva,írjuk így.Kérdező írja,hogy kiegészítőket.Nem toolbar-ról van szó,az köztudottan programokkal megy fel ha nem pipáljuk ki,de már olvastam róla cikket,hogy már Mozillára az is akaratlanul képes fel jutni ha vírusról van szó.

Kiegészítők Mozillára tudtodon kívül felkerülnek,amik szinte mindig vírusok.Ezért tartják nem biztonságosnak e szempontból a firefoxot.

Chromeba ez remekül működök és ha jó emlékszem operába is!

Tényleg nem ártana kicsit utána járnod a dolgoknak...Nem is kellene messzire menned.


Kérdező tudtommal nincs ilyen,bár ajánlóm menj a Prohardver fórumába a Firefox topikba,ott lehet tudnak segíteni,mert nem kizárt valamit az about:configba kell állítani hozzá.

2013. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Igen, akkor ezek szerint én egy kivétel vagyok, mert az é mozillám nincs tele sem kiegészítőkkel sem egyebekkel. Valamit rosszul csinálok. :)
2013. ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Idézet:

"Kérdező tudtommal nincs ilyen,bár ajánlóm menj a Prohardver fórumába a Firefox topikba,ott lehet tudnak segíteni,mert nem kizárt valamit az about:configba kell állítani hozzá."


Hah, oszlik a sötétség, kisütött a Nap... :D

Hálásan köszönöm az egyetlen egy hasznos és értelmes tanácsot! ;) Sejtem is, miről írsz, mindenképp utánajárok! :) Hálám! :)

2013. ápr. 4. 14:00
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

ez az egy cikk vabn a neten a "firefox kéretlen kiegészítők" kifejezésre:

[link]

Ez is féléves és feltételes módú "jöhetnek"


A Prohardveren meg sem említenek ilyen kifejezést, hogy kéretlen kiegészítők...


Azért csak hajrá...

2013. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

A legújabb firefoxot használom, és nálam mindig rákérdez ha telepíteni akarok vmi kiegészítőt. Sőt, másodpercekig vissza is szokott számolni, mielőtt leokézom. Nincs is a böngészőmre telepítve olyan kiegészítő (és nem is volt), amit ne akartam volna.

Bár vannak olyan programok, amik nem közvetlenül a böngészőbe települnek, csak külső pluginként megjelennek a kiegészítők közt, pl.: divx, de ezeket külsőleg is kell kezelni/uninstallálni.


Egyet kell értsek fehérsráccal -akinek szintén nincsenek ilyen sz@rok a böngészőjében-, hogy ha atombiztos is egy böngésző, attól még nem bolondbiztos!

2013. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%

Fehersrac torvenyszeru mindenkinek osszeszedni virusokat? En vedelem nelkul elvoltam evekig is...

Nem torvenyszeru hogy pont firefox altal vagy mas altal nyelj be dolgokat...

De egy naiv netezo vedelem ide vagy oda osze szed fut fat,koztuk lehetnek olyan dolgok is amit igy ff altal szed ossze...

Az meg hogy te mennyire tudsz okosan,ugyesen utana nezni a dolgoknak vagy keresni az a te sajat szoc problemad.

Prohardveren igy megkerdezi szepen a kerdezo akkor fognak neki tudni valamit mondani ha van a dologra megoldas.

2013. ápr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

Kar okoskodni.Van aki tajekozotabb minek gyozkodni azt a hulyesegre..

Es tessek olvasni is ertelmesen mit ir a masik... ezek a karos "kiegeszitok" nem kerdezik meg hogy te fel akarod oket rakni....Automatikusan kerulnek fel,hisz kerdezo is ezt kerdi van e ra valami megoldas,hogy hatterbe ne mukodjon magatol az FF,mert sajnos az ilyen bongeszo!

Es meg1x irom nem torvenyszeru,hogy te benyald a virusokat igy vagy ugy.

En is evekota ff-t is hasznalok,de nekem igyse ugyse volt bajom meg virusok teren.Erre mondjak eszel kell netezni.Lehetne ragozni de felesleges :)

2013. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!