Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » állóházas gépnek baja lesz ha...

állóházas gépnek baja lesz ha lefektetem, és úgy használom?

Figyelt kérdés

üdv!

van egy p4 es gépem a földön állva, a vezetékei elég rövidek, ha oldalára fordítanám nem lenne baja? minden stabilan rögzítve van



2013. ápr. 17. 07:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szellőző nyílásokra ne fektesd rá mert az nem jó!
2013. ápr. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 fersk ***** válasza:
CD/DVD használhatatlan így, de a merevlemez sem szereti.
2013. ápr. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

A vinyót tesztelik ebbe a pozícióba is. Haverom FSC markajájú asztali gépébe nem is lehet csak függőlegesen vinyót rakni. Van benne egy 6 éves WD SATA -s vinyó azzal együtt vette a gépet, teljesen 100% -os még csak egy hibás vagy gyenge szektor sincs rajta.

Viszont az optikai meghatót tényleg kínlódás úgy használni. Szerintem jobb lenne pár hosszabbító kábelt venned. Mindenhez van: VGA, USB, PS/2, stb. És nem is drágák.

2013. ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom nincs, de mivel terveztem pár éve, hogy építek magamnak egy gépházat, így utána olvasgattam. És arra jutottam, hogy az a lényeg, hogy vagy függőlegesen vagy vízszintesen álljanak a cuccok. Szögben megdöntve okozhat problémát egyedül, mivel a csapágyazást nem egyenlően éri a terhelés. Nyilván ez a hagyományos vincseszterekre, optikai meghajtókra igaz és a ventilátorokra. Az SSD-kre, meg a többi mozgó alkatrésszel nem rendelkező egységnek elvileg teljesen mindegy hogy áll.

Az már más kérdés, hogy egy élére állított optikai meghajtóba izgalmas bepakolni a lemezt. :)

2013. ápr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet kapni konnektor hosszabbítót, én ilyet használok.
2013. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hypno ***** válasza:
100%
A legtöbb optikai meghajtó használható állítva. Persze csak a normál 12 cm-es lemezekkel.
2013. ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 homo ludensz ***** válasza:
Nem vagyok nagy pc. guru de azt mondom én is hogy a ventilátorok azok a gyorsan forgó mechanikus elemei egy asztali pc-nek amelyek megsínylik esetleg a számukra szokatlan pozíciót.Az hogy hangosabb vagy sem elhanyagolható viszont a hűtésteljesítmény romlása az már egy láncreakciót indíthat el és költségesebb mint a vezetékek megtoldása.Nekem is p4-esem van de még nem ettem hanyatt fekve levest.
2013. ápr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hypno ***** válasza:

Ez egy sokéves vita.

A lényeg, hogy a különböző meghajtók (HDD, ODD) simán használhatók, és nem károsodnak akár vizszintes, akár függőleges beépítés mellett.

2013. ápr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokta.

amúgy úgy csináltam meg hogy a wincseszter vízszintesen van a mésik függőlegesen és mindkettő remekül működik, az optikai meghajtót meg csak akkor használom ha telepíteni kell a gépt

2013. ápr. 18. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!