Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha csak otthon használom a...

Ha csak otthon használom a gépemet és elmentem a jelszavaimat, akkor ahhoz mások hozzá tudnak férni?

Figyelt kérdés
Egyre több helyre kell bejelentkeznem és már nem győzöm beírogatni a jelszavakat, de nem bízom abban, hogy el van mentve valahová. Jogos a félelmem?

2013. febr. 28. 12:34
 1/4 blek válasza:
ö igen de hogyha levan kodolva a géped akor nem
2013. febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogyan kell lekódolni a gépem?
2013. febr. 28. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogyha valahogy elérik hogy megfertőződj, ki tudnak olvasni bármit. Pl. Chrome, Mozilla, Opera, IE jelszómentések, uTorrent letöltések, akármi.
2013. febr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom az első hogy értette pontosan hogy "le van kódolva a géped".

Ha arra gondolt hogy a BIOS-ban jelszót állít a gép indulásához vagy arra hogy a bejelentkezésnél kódot kérjen az nem véd.


Alapvetően két lehetőséget látok:


1. titkosítod a teljes partíciót amin az érzékeny adatok vannak (ha csak egy partíciód van akkor ez egyben a rendszerpartíció is : ez lényeges lesz ha ezt a megoldást választod)


2. kialakítasz egy erősen titkosított "tároló fájlt" és azon belül egy fájlban tárolod a jelszavaid vagy amit védeni akarsz


Én a 2-es megoldást javasolnám, mert ha csak egy fájlról beszélünk akkor arról könnyebben tudsz biztonsági másolatot csinálni egy másik adathordozóra és nem lesz veszteséged ha véletlenül tönkre megy/megsérül a merevlemezed.


Ma már sok operációs rendszerbe be van építve a titkosítás lehetősége, de én nem ezt választanám mert ha a géppel/oprendszerrel valami lesz akkor fapapucs.


Szerintem használd például a TrueCrypt ( [link] nevű programot.

Ez cross-platform, bármilyen operációs rendszeren használható. Ha bedöglik a géped, a szomszéd pistike linuxos/mac osx-es gépén is hozzá tudsz férni az adataidhoz (már ha csináltál biztonsági másolatot egy külső vinyóra/pendrive-ra vagy akármire).


Csinálj egy titkosított (ajánlott egy extrém erős jelszó!!! - ezt _én_ jobbnak tartom a kulcsfájl használatánál) konténer fájlt és abban tárold a jelszavak.txt (ez persze akármi lehet ez most csak egy példa volt az érthetőség kedvéért) fájlt.


Remélem segítettem.

2013. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!