Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit csináljak, ha a vírusírtó...

Mit csináljak, ha a vírusírtó (AVG free 8,5) talált egy vírust, de nem tudja kiírtani?

Figyelt kérdés
2009. nov. 2. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg egy online vírusirtóval eltüntetni a vírust vagy töltsd le addig pl. az avast!-ot vagy az NOD 32 próbaverzióját majd futtas le egy teljes vizsgálatot valamelyikkel.
2009. nov. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kézi munka. Másik rendszerre bootolva (akár system rescue cd, de lehet ubuntu is) keress rá a teljes, pontos nevére, és vadászd össze lehetőleg több forrásból, hogy hogy működik, mit fertőz, miket törölj, ha még nem indult be nagyon. Ezután előfordulhat, hogy be is kell szerezned ugyanazokat a fájlokat, addig a rendszer vagy egyes részei működőképtelenek lehetnek.
2009. nov. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Töltsd le és telepitsd, nem zavarja az állandó védelmet: [link] Frissitsd, akkortól tud már magyarul, futtasd le a PC vizsgálat, Mélyvizsgálatot. Amit talál, rakasd karanténba, naponta kézzel frissitsd.
2009. nov. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miután írtam, lefuttattam a teljes víruskeresést, és egy fertőzött fájlt sem talált. Hogyhogy? vagy ha berakja karanténba, akkor nem is írja ki mint meglévő/talált vírust? amúgy azóta nem csináltam semmit, és nem volt eddig semmi probléma.
2009. nov. 4. 18:15
 5/11 anonim válasza:
Mi is nagyon sokat próbálkoztunk de sehogy nem lehetett kiírtani így újratelepítettük a gépet, és most az avast van rajta és ha vírust észlel rögtön jelzi és nem nyitja meg az oldalt.
2009. nov. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nod 32 megéri megvenni mióta van egy vírusom sem volt de szerintem nem igazán a vírustól kell félni hanem a férgektől
2009. nov. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Június óta ESS 4.0 van a gépemen, egyetlen vírus sem tudott bejutni! De meg kellett venni.
2009. nov. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Van az a trükk, hogy frissíted a vírusirtót, aztán csökkentett módban indítod el a win-t (net nélkül meg minden nélkül) és úgy futtatod a vírusirtót. Ilyenkor nem töltődik be a vírus a memóriába a csökkentett mód miatt (persze ez nem 100%). Ha így se lehet leírtani akkor szedd ki a vinyót a gépből és vidd el vkihez (esetleg munkahelyre) és kösd rá egy másik gépre. Ezután víruskeresés, blablabla.
2009. nov. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
ha egy virusirto nem toroli ki a virust ez azt jelenti hogy egy masik progi hasznalja azt a file-t akkor karantemba helyezi es az Anti-Virus Unistalasakor a karantenlista megmarad es akkor kitorolhetoek a file-k ...
2009. nov. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"Egy virus sem votl NOD alat"...ja, hat szerintem nem talalt... Menj, dobd el!
2010. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!