Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom bebizonyítani...

Alf13 kérdése:

Hogyan tudom bebizonyítani szüleimnek hogy ha megadom a Steam programnak a bankkártyaszámot akkor nem lopják el a teljes összeget a bankkártyáról hanem csak azt az összeget veszik le amibe a játék maga kerül?

Figyelt kérdés
Mert úgy gondolják hogy így ellopják az összes pénzt és mivel telefonszáma sincs a STeam-nak ezért nem is lehet kit feljelenteni vagy megkeresni , hogy hova tűnt el a pénz?

2013. szept. 15. 21:57
 1/8 Komplikato ***** válasza:
100%

"és mivel telefonszáma sincs a STeam-nak"

Eléggé csodálkoznék, ha a Steam-nek nem lenne telefonszáma, faxszáma, email címe, stb. ahol el lehet érni őket ha gond van. Akkor mit szólnának bármilyen ezerszer névtelenebb céghez ahol lehet online fizetni, kezdve a pizza futártól?

2013. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Komplikato ***** válasza:
100%
Mellékesen erre van kitalálva a virtuális bankkártya rendszere, ahol a virtuális kártyára pont annyi pénzt teszel mindig amennyit költeni akarsz. Elvileg az összes banknál van ilyen és az benne a pláne, hogy ugyan úgy használható.
2013. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Felmész Wikipediára. Megmutatod nekik, hogy 2003 óta nyomatják. 10 év alatt csak lehúzatták volna velük a rolót.
2013. szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

A banknak pontosan meg lehet mondani hogy mekkora összeget engedélyezel levenni a bankszámládról. Ha te megmondod hogy 10 ezernél többet nem húzhatnak le akkor nem tudnak ennél többet levenni a számláról. Legalábbis páromnál így ment.

Amúgy meg ha nem hiszik el akkor csinálj paypal fiókot, ha jól emlékszem Steamen lehet vele fizetni. PayPal fiókba pedig csak annyi pénzt utalsz amennyibe a játék kerül, így a bankszámládhoz sem érnek hozzá.

2013. szept. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Steam egy elég nagy szolgáltatás, ami már közel 10 éve üzemel. Azóta a weboldaluk magyarul is elérhető, biztosan van leírás/információ a részletekről. Én már több alkalommal vásároltam náluk (ez kb 8-10 játék lehet), eddig nem volt semmi gondom. Általában nem szoktam a rendszerben menteni a személyes és bankkártya adatokat, de egyszer véletlenül sikerült (azt hiszem elfelejtettem kivenni a pipát a négyzetből). Mivel engem ez zavar ki is töröltem utólag (szerencsére van aar is lehetőség). Ugyanígy az Androidos telefonra miután vásároltam a Play áruházból és megtörtént a tranzakció, már törlöm is a kártya adatokat a Google Vallet-ből. Itt is vásároltam már 5-6 alkalommal sikeresen. A Steam nem egy sufni cég, ha gond lenne, akkor biztosan el lehet őket is érni. Ők biztos nem a kis emberek kis pénzét akarják szó szerint ellopni, csak el akarnak adni egy valag játékot az egész világnak, ehhez viszont nekik is építkezni kell az emberek bizalmára, már csak ezért sem fognak pitiáner lopásokkal foglalkozni.
2013. szept. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40 millió ember használja, a legjobban menő digitális játékbolt... Az elmúlt 10 év alatt még olyan se volt, hogy feltörték volna a rendszerüket.
2013. szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az életben nem fogod tudni nekik bebizonyítani, ennek több oka is van (lehet). Példák: Nem értenek egyáltalán a számítástechnikához, nincsenek tisztában az elektronikus úton történő vásárlással semmilyen szinten, nem képesek ésszerű érveket elfogadni, sok a valósághoz "közel" álló filmet láttak és hírt ezzel kapcsolatban, maradiak, szimplán ostobák (igen, kell egy bizonyos iq-val rendelkezni hozzá, hogy az ember felfogja és értékelni tudja amit mondanak neki), nem akarnak fölösleges kockázatot vállalni egy játék miatt.
2013. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Clairvoyant ***** válasza:

Minden tranzakció megjelenik a számlatörténetben, az sms szolgáltatás tulajdonképpen már mindennapos velejárója az életnek - így nem igazán tudom értelmezni, hogy valakit nem lehet megkeresni és feljelenteni... túlbiztosítás esetén láttam olyat hogy a tranzakcióról screenshot készült, a válaszemailt lefotózták, stb... de olyan emberről még nem hallottam, aki ezzel pórul járt volna egy ekkora céggel szemben.

Igen, felmerülhet probléma a tranzakció közben, de azt a support rövid úton orvosolja, mivel nekik ez az érdekük, nem pedig egy per.

2013. szept. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!