Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » ALT + F4 és egyéb billentyűkom...

ALT + F4 és egyéb billentyűkombinációk miatt vírusos lehet a gép? Lent! OLVASD kérlek:D

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki azt mondj, hogy azért nem használja ezeket a billentyű kombinációkat, mint például a címben említett és a ALT + TAB, CTRL + ALT + DELETE ect.. Mert vírusos lett tőle a gépe. És makacs, mert hiába mondom, neki, hogy ez miatt nem lehet, mert semmi köze nincs egymáshoz, Ő akkor is megtörhetetlenül mondja, hogy igenis, attól vírusos lesz a gép. Én a saját tapasztalatomat megosztom velete, nekem nincs semmilyen tűzfal, vírusirtó, se semmilyen védekezésre használható program a gépemen, nem is volt és nem is lesz. És soha nem volt még vírusos a gépem. Na igen, honnan tudom, ha nincs semmiféle vírus ellen védő programom telepítve a pc-mre? Megvannak a jelei annak, észre lehet venni. Meg nem tárolok olyan adatot a gépen amit más nem tudhatna, ha a fb-jelszavam kell valakinek, vagy az emailem jelszava, írjon egy emailt és leírom neki.. Nos nagyon elkanyarodtunk az eredeti témától. Kérlek titeket győzzétek meg az ismerősömet az igazamról, vagy ha neki lenne igaza akkor az elég fura lenne. Ugyanis Én ügyviteli informatikát tanultam, és van egy webmesteri képzettségem emellett egy rendszergazda is és én soha az életben nem tanultam, nem hallottam ilyen badarságot. Jövőhéten felnézek újra, addigra csak kapok jópár választ. Előre is köszönöm a válaszokat. További jó kockulást!

2014. jan. 17. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ha egy billentyűparancstól vírusos lesz a gép, akkor a windows már eleve tartalmazza a vírust, amit ez a parancs csak aktivál... (ez persze elmélet, gyakorlatban nincs iléyen!)

ezek a programok "kicsit" összetettebbek két billentyű lenyomásánál :D

2014. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mond meg az ismerősödnek, hogy hülyeségeket beszél, és mutasd meg neki ezt a választ.
2014. jan. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy osztálytársam, ő 1,44-es floppykkal mászkált a haverokhoz, és 3.1-től XP ig mindenből csinált egy indító lemezt meg kiválasztott még a floppyjaira windosokból sys meg dll fájlokat... és azzal okoskodott hogy azért kell neki mert saját op.rendszert akar csinálni... ez a szituáció valahogy rá emlékeztet, de később kapott rá valami gyógyszert. Esetleg tudom tanácsolni, hogy haverodat vigyétek el egy beszélgetős dokihoz, hátha rajta is tudnak segíteni, amíg még nem késő.
2014. jan. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1998 óta használom ezeket a billentyűparancsokat amelyek ide le voltak írva és nem volt soha vírusos a gép.

Nem kell hogy késztetést érezz arra, hogy mindenképpen meggyőzd az ismerősödet ha ő ilyeneket akar hinni, mindig lesznek emberek akik nem hisznek a másiknak vagy makacsul állítják a fehérről hogy fekete (vagy fordítva) még akkor is ha nem úgy van...

[off]

Feltehetnél valami vírusirtót (böngészés közben is elvileg települhet ez-az) és fura volt olvasni azt is, hogy bárkinek megadod a jelszavadat...

2014. jan. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
eloszor is koszonom a valaszokat, telorol potyogok par sort meg. azert irtam azt a jelszavas dolgot, mert avval akartam jelkepezni h nincs semmi titkolni valom, meg nem zavarna ha feltornek pl a facebookom mert nincs rajta olyan dolog amit titkolnom, rejtegetnem kene.. vagy ha valami trollkodast csinalna az illeto, irogat masoknak, kiirogat baromsagokat akkor sem zavartatnam magam, mett az ismeroseim, akik be vannak jelolve tudjak h nem irnek ki olyat amilyet.. szoval nekem nincs olyan adatom amit mas nem tudhatna.. na, roviden ennyi :) meg egyszer koszonom a valaszokat!! tovabbi szep napot!
2014. jan. 21. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!