Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows tűzfala mellé telepíte...

Borsi Miklós Gy kérdése:

Windows tűzfala mellé telepítenék egy másikat. Honnan és hogyan tehetem meg? Vagy ez már sok és a kettő nem bírja egymást?

Figyelt kérdés

2014. márc. 5. 04:58
 1/7 anti paladin ***** válasza:
Az azonos funkciójú biztonsági programok nem szokták szeretni egymást de a win tűzfalát elég kikapcsolni és nem lesz galiba.
2014. márc. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de nem tudom melyik tűzfal erősebb windows7nél és azt honnan lehet telepíteni?
2014. márc. 5. 12:49
 3/7 belapus ***** válasza:

A Windows 7 tűzfala már viszonylag korrekt termék.( Sőt router mögül netezve még egy tűzfalas védelemre is van lehetőség. )

Az egyik legjobb ingyenes alternatíva a Comodo tűzfala, azonban - csakúgy, mint a vírusirtóknál - egy gépen egy időben csak egy tűzfalat érdemes használni.( Lásd első válasz. )

Másik megoldás lehet egy Internet Security ( vírusirtó + tűzfal egyben ) telepítése.Ilyenkor vagy egy saját fejlesztésű tűzfalról van szó vagy a Windows tűzfalát "turbózzák" fel.

Akár tűzfal, akár IS telepítése esetén a programok általában szó nélkül kapcsolják ki a tűzfalat, vagy engedélyt kérnek, és egy OK után teszik ugyanezt.

2014. márc. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anti paladin ***** válasza:
+1 a Comodo-nak.
2014. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nekem a rooter is jelszavas így talán ez is felfogható mint egy tűzfal?
2014. márc. 5. 21:44
 6/7 belapus ***** válasza:

Amennyiben a router beállításaiban be is van kapcsolva a tűzfal, akkor lényegében igen.Egyes vélemények szerint elegendő a router tűzfala, mások szerint érdemes használni mellette vagy az operációs rendszer sajátját, vagy pedig a rendszertől független - akár vírusirtóval összekapcsolt - tűzfalat is.

Elsősorban nyilván a felhasználó szokásaitól függ.Aki nem megy veszélyes oldalakra, nem kattintgat 18 pluszos tartalmakat ígérő linkekre, képekre, és emellett van legális vírusirtója azok számára elégséges lehet a router tűzfala is.

Egyébként nem fog ártani feltenni egyet pluszban vagy használni az operációs rendszerét.A vírusirtót ebben az esetben sem illik nélkülözni.

Én inkább ez utóbbit javaslom.

2014. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Spybot-t is volt aki javasolja.

A gép nem bírja valamilyen oknál fogva...

2014. márc. 7. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!