Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Zároltam a gépet nap közben,...

Zároltam a gépet nap közben, majd amikor be akartam lépni nem fogadta el a jelszót. Tudom hogy valami rendszergazda trükk, megoldás van erre, amikro zárolás alatt másik jelszóval elfogadja. Mi az a jelszó?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 12:43
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Nem írtad milyen rendszert használsz.


Ha van ilyen, azt nem trükknek, hanem a rendszer hibájának hívják.

(Szerintem egyébként nincsen univerzális jelszó. Parancssoros módszer az van, de rendszerenként más.)

2014. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

XP-t. Szóval van olyan "Kód" amit ha a jelszavam mögé/elé írok, akkor beenged zárolás után?


Olvasgattam és iylet is találtam erről: [link]

2014. máj. 15. 16:26
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Ilyen jelszavakat nem tudok. (Létezhetnek, de nem hiszek benne.)

XP esetén meg lehet próbálni:

Ctrl+Alt+Del (kétszer), erre a bejelentkező képernyő átvált egy másfajta ablakra, itt a név legyen rendszergazda a jelszó alapértelmezésben üres. Ha ezt elfogadja akkor rendszergazdai jogokkal léptél be és másik felhasználó jelszavát is megváltoztathatod.

Ha nem fogadta el a jelszót akkor windows telepitocd-ről indítva a gépet a system32-ben a cmd.exe fájlról készíts másolatot ugyanoda sethc.exe néven (sethc-t előtte nevezd át). Ezután a jelszókérő képernyőn ha 5-ször nyomsz shift billentyűt akkor egy parancssor jelenik meg, amibe a NET USER FELHASZNALONEV * parancsra átírhatod a beírt felhasználónévhez tartozó jelszót másra és azonnal használható is az új jelszó.

2014. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. máj. 15. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!