Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Annyira vírusos a gépem hogy...

Annyira vírusos a gépem hogy nem jön be a kép?

Figyelt kérdés
Nemrég tuti kapott valami durva vírust a gépem, mert egy halom reklám jelent meg a böngészőmön állandóan és eddig ilyen nem volt. Emellett gyanús volt számomra egy olyan program hogy lookiglink , amit a vezérlőpultban el tudtam távolítani, nem tudom ennyi elég-e. Letöltöttem egy malwarebytes nevezetű vírusirtót,amit futtattam többször is, csinálta a dolgát, de azóta a gépem többször is azt csinálta hogy miközben játszok valami játékkal a kép becsíkozódik, KO kékhalál, utána meg úgy indul hogy hallom a kezdőhangot de a kép csak színes csíkokat jelenít meg....A gép alkatrésze romlott el, vagy ez is lehet vírus? Mi lenne a teendő?

2014. júl. 8. 04:46
 1/4 csacsi2 ***** válasza:

Amennyiben halmozottan fertőzött a géped, jobb újratelepíteni. ezért is jobb a megelőzés (vírusírtó/tűzfal)mint utólag megpróbálni kijavítani.

Vannak rendszerfájlok amiket, ha átír egy vírus és nem lehet megtisztítani, akkor törlésre kerülnek. ez okozza a rendszer instabilitását.

Vírusirtó sem mindenható, nem biztos hogy megtalálja és visszaállítja az összes vírus által írt bejegyzést a registryben. Registry tisztító futtatása javasolt.

hibákról az eseménynapló tájékoztat

Windows esetleges védett fájljait parancssorból (cmd) az "sfc /scannow" parancsal állíthatod helyre windows telepítővel.

Sérült driver-elk után az eszközkezelőben kutathatsz (devmgmt.msc)

ezen kívül rengeteg más hibát is generálhat a vírus érdemes újratelepíteni ha a probléma továbbra is fennáll!

MalwareBytes nem azonos egy vírusírtóval, inkább kiegészíti azt! Szükséges egy vírusírtó a gépre, ha eddig is volt akkor cseréld le!

megj.: egyes vírusírtók nem települnek fel fertőzött gépre, ez is megalapozza, hogy a megelőzés a legfontosabb!

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

2014. júl. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" azt csinálta hogy miközben játszok valami játékkal a kép becsíkozódik, "


ez videókártya hiba,nem vírus

2014. júl. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 csacsi2 ***** válasza:

Mivel írta hogy fertőzött volt, ezért vírus!

Videokártya vezérlő is tönkremehet vírus által, elég ha átír egy megosztott dll-t, vagy akármit amire a driver-nek szüksége lenne (ati -nál pl. .netFramework).

2014. júl. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sokat segítettek.Jelenleg ott tartok hogy csökkentett módban megy csak, amúgy kékhalálozik :) Újra lesz telepítve, és kerítek rá valami jó vírusírtót
2014. júl. 8. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!