Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez vírus? Hogyan távolítsam el?

Ez vírus? Hogyan távolítsam el?

Figyelt kérdés

Már jó pár hete, hogy ha rámegyek a YouTube-ra, vagy a blogger.com oldalra (de egyébként más oldalaknál is néha) kijönnek furcsa átlátszó ablakok két oldalt, amiket ki lehet X-elni, illetve az alján van egy "Ad Options" felirat. Erre kattintva (mint ahogyan az alább belinkelt képen is látszik) egy oldal jön ki, ami - és ez az egész - gondolom egy vírus lehet. Ezen kívül ha rákattintok egy linket tartalmazó gombra (pl. az e-mail fiókomban a beérkező levelekre), akkor különböző oldalak jönnek fel... Mi ez és hogyan távolíthatom el? Már nagyon idegesít és akadályoz, illetve úgy veszem észre, hogy lassítja a gépet és a letöltést is (bár lehet, hogy nem az, de mostanában egy zene letöltése 20-25 mp, ami azelőtt 3 volt). Egyébként Mozilla Firefox-ot használok, de a Chrome-on is jelentkeznek ezek a problémák (amit egyébként szinte soha nem is használok).


A képen minden látszik. Hozzá értők és valóban segíteni akarók, kérlek segítsetek!



[link]



2014. júl. 22. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
malwarebytes talán leszedi, [link] itt az oldal
2014. júl. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is csak ajánlani tudom a Malwarebytes AntiMalware-t. Eddig mindig sikerrel távolította el a kémprogramokat, vírusokat a gépről.
2014. júl. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, letöltöttem és alkalmaztam is a programot. 15 fájlt rakott karanténba, de amikor már azt hittem, hogy eltűntek ezek az átlátszó ablakok, megint előjöttek... Érdekesen jelenleg az egyik oldalon már nincs, ahol szokott, de ahogy most ezt is írom itt két oldalt megjelentek... Mit tehetek még ellenük? Nem csak karanténba kéne tenni őket?
2014. júl. 23. 12:10
 4/9 anonim válasza:
Nekem is ma jött elő, mit tegyek, már nagyon ideges vagyok!
2014. júl. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt kb. el sem hiszem, de most megnéztem a vírusirtómat (Avast), és abban a Mozilla Firefox-ban levő beépülő modulok közül 5- 6 darab is nagyon rossz minősítéssel rendelkezett, így azokat letiltottam. Azóta már mindent megnéztem, hogy vajon maradtak-e a semmiből felugró ablakok, az átlátszó X-es ablakok, de egyelőre nem! Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik ez okozta a problémát. Akinek még ilyen gondja van, az próbálja meg ezt...
2014. júl. 26. 22:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Add bolck. Ez egy pulling ami blokkolja a reklámokat es hasonló nemkívánatos ablakokat. (Chrome-ra, Firefox-ra egyaránt)
2014. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már régóta van, de mégis megtörtént.
2014. júl. 27. 00:46
 8/9 csacsi2 ***** válasza:

próbáld ez alapján:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__50..

Malwarebytes nem elég (inkább a nemkivánatos programokra jó), cseréld le az avastot (panda cloud,kaspersky...) és futtass vírusírtást!

2014. júl. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 csacsi2 ***** válasza:

csak ne a WebSearch re keress rá, hanem arra amit találtál.

gyr.mappingsection.net re is keress a registry-ben és a programok telepítése törlésében hasonlót, vagy gyanús programokat Toolbarokat. tiltsd a tűzfalon a *gyr.mappingsection.net* -et.

Használj noscript-et!

böngészők védelme:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


egyéb leírás:

[link]

2014. júl. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!