Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Új vírus Facebook-on?!

Új vírus Facebook-on?!

Figyelt kérdés

A minap böngésztem Facebook-on és kaptam váratlan üzenetet az egyik ismerősömtől. Egy videó jelent meg, megnyigtottam és letöltötte. Azóta nem tudok belépni a gépen a Facebook-fiókomba, csak telefonon sikerül. Mi ez?

Próbáltam a legjobb minőséget kihozni, de ígyis jól látható:


[link]


A vírus kényszeríti a felhasználót, hogy küldje privátban ezt az üzenetet, ezt a videot, ő is elkapta.

Elég ha megnyitjuk az ablakot és máris elkapjuk? Le kell tölteni valami a gépre.


Mi ez? Hogyan lehet megakadályozni?



2014. júl. 23. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Egszerűen nem küldöd el ?
2014. júl. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen dolgok, hogy videónak néznek ki, de nem azok. :) Használj jóféle vírusírtót és/vagy ne nyiss meg ilyen kéretlen videókat.
2014. júl. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hmmm ...nekem ez nem tűnik videónak, ez csak egy fekete kocka ....


tanulság: még véletlenül se nyiss meg számodra ismeretlen linkeket, alkalmazásokat, játékokat a Facebookon akármilyen közeli ismerősödtől is jön.

Az ő gépe is lehet fertőzött, a tudta nélkül küldözgetheti körbe az ismerőseinek a vírusokat a gépe.

Aztán a te géped is megfertőződik ha rákattintasz, és a tudtod nélkül te is körbeküldöd az ismerőseidnek a vírust.

Az ismerőseid közül biztosan ismét van egy 50% aki szintén rákattint és ők is körbeküldik.

És megy körbe és körbe és körbe míg a világ.

Hogy milyen kárt okoz?

Ellopja a gépen talált adataid, jelszavaid stb

2014. júl. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezért (IS) jó az Eset Smart Security7, van benne Social Media, ez azonnal kiszűri az ilyeneket, nemcsak Facebookon, de Twitteren is.
2014. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az nem egy fekete kocka, amit küldtek, hanem kicenzúráztam a profilképemet.

2014. júl. 23. 20:25
 6/7 Sefcsik Viktória válasza:
Én is sajnos ebben szenvedek. Kérlek üzenj ha találtál valamit ellene. Virusirtoval is probálkoztam de nekem ugy se ment.
2014. júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Telepítsétek védelemnek az Esetet, újságkóddal is lehet használni. Eddig három Face vírust fogott meg ("Vicces videó" és hasonlók).
2014. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!