Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egyszerű ember meg tudja...

Egyszerű ember meg tudja védeni a gépét illetve a fájljait a vírusoktól?

Figyelt kérdés

Jó dolog hogy vannak vírusirtók viszont léteznek szuper vírusok is, melyek van hogy atomerőműveket tesznek tönkre vagy kormány oldalakról lopnak adatokat(ezek állatába államilag támogatott vírusok)

Na most ezek ellen egy egyszerű állampolgár tud valahogy védekezni??? Mer értem én hogy kicsi a valószínűsége hogy ilyet bekapsz de a vírusirtók lassan már csak az amatőrök vírusaitól(meg a többéves vírusoktól)védenek meg a komolyabban megírt cuccok nagy eséllyel kijátsszák őket.



2014. aug. 11. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
A kormányok már régen is a windows update szolgáltatáson keresztül telepítettek "vírust". (Ezt egy rendőr mondta. Informatikus, nem közlekedési.)
2014. aug. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hamis Windows-om van azért ilyen gond nincs viszont így meg a be nem foltozott biztonsági réseken szökik be a vírus :(


Igazából azt mondják a kormány mindenkit megfigyel (ha nem is a Magyar az Amcsi biztos) De azért szívesen megnehezíteném valahogy a dolguk XD

2014. aug. 11. 21:57
 3/4 legly ***** válasza:

Tulajdonképpen, mindig az első fázis a vírus készítés, amíg a laborban rá nem bukkannak, hogy van ilyen vírus is, addig nem is tud senki sem a létezéséről. Ha sikerül a laborba jutni, akkor ott még "szét kell boncolni", gyengéjét megtalálni és frissítésbe berakni, hogy az adott vírusirtó is érzékelje.


Addig meg... úgy jöhetnek a vírusok ki - és be ahogy szeretné.


Ha védeni szeretnéd magad, ajánlom a Tor Browser nevű böngészőt. Ez Firefox alapú, de elrejti az ip címedet, minden egyes böngésző megnyitáskor más - más ip címet ad a gép.


Üdvözlettel

Legly

2014. aug. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát igen a védekezés mindig nehezebb mint a támadás ezért is van az a mondás hogy legjobb védekezés a támadás. Az ip- váltogató net beválhat mondjuk csak az a gond hogy én sokat játszok és a mai játékok egy része ip-védelemmel van ellátva (magyarul ha más ip-ről lépek be akkor küldenek az e-mailemre egy kódot amit aktiválni kell)


Nem tudom pl a tűzfal az menyire hatásos a vírusok ellen? Vagy mondjuk menyire kijátszható?

2014. aug. 16. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!