Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Elő fordult már bárkivel is a...

Elő fordult már bárkivel is a ki látja ezt a kérdést hogy jogi útra terelték az internetes vagy egyéb kalózkodását?

Figyelt kérdés
Ilyenre gondolok mit hogy letöltesz, zenét, filmet vagy játékot (torrent vagy bármi más) és bíróság.

2014. aug. 27. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A torrentezés saját felhasználásra legális.
2014. aug. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Más módon való letöltés meg úgy tudom szintén legális, ha 24 órán belül letörlöd a letöltött dolgot a gépedről.
2014. aug. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, (egyébként ezt nem is tudtam) de nem ez volt a kérdés.
2014. aug. 27. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Értettem a kérdést, ezzel csak arra akartam utalni, hogy amit az emberek letöltenek zenét, filmet, játékot stb. azt általában torrentről töltik le, az meg legális.


Az viszont már nem legális, ha torrentre feltöltesz saját tulajdonodban lévő dolgokat. Mostanában volt egy eset, hogy nem tudom hány TB-nyi adatot foglaltak le egy huszonéves pártól, mert töltögették fel azokat torrentre. Gondolom e mellé még jött a pénzbírság is.

2014. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen ez kielégítőbb válasz, köszönöm!
2014. aug. 28. 23:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem sokakban van fogalmi zavar a kérdésben. Én úgy értelmezem a nálunk kialakult helyzetet, hogy:


A torrentezés _nem_ legális. Annyi van, hogy nem bűncselekmény, tehát a rendőrség/bíróság ilyen minőségben nem fog senkit ezzel zaklatni (egy bizonyos mennyiség/érték alatt).


Azonban ez a szerzői jog tulajdonosát nem akadályozza meg abban, hogy bepereljen, és börtönbe ezért nem zárnak, de komoly kártérítéseket verhetnek az ember nyakába.

2014. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!