Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Trójai faló kiirtás? Segítség!

Trójai faló kiirtás? Segítség!

Figyelt kérdés
GYEREKEK, MA REGGEL BEKAPCCOLTAM A GÉPET, ÉS A VÍRUSÍRTÓM, JELEZTE HOGY TRÓJAI FALÓ! AZTÁN A VÍRUSÍRTÓ NEM ENGEDTE KITÖRÖLNI A SZEMETET, EZÉRT VISSZAÁLÍTOTTAM A GÉPET EGY MÁSIK IDŐPONNTRA, EZZEL, ELTÁVOLÍTOTTAM ATRÓJAIT? VAGY AJÁNLATOSABB ÚJRATELEPÍTENI A RENDSZERT? KÉREM SEGÍTSETEK!

2014. szept. 22. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Kapcsold ki a Caps Lock-ot, vagy szakadj le a Shiftről, köszi.


2. Nagyon egyszerű: futtass le egy víruskeresést, és kiderül


3. Ha talál és megint nem tudod eltávolítani, akkor Csökkentett módban kéne indítani a Windows-t.

Ehhez segítség: [link]

Röviden: az F8-at kell megnyomni bekapcsolás után (ajánlom, hogy nyomogasd).

Ha jól csinálod, egy listából lehet választani, itt a Csökkentett módot válaszd (a simát).

Ha elindult, ne ijedj meg (kicsi lehet a felbontás, fekete háttér, stb.). Futtass le egy víruskeresést, és próbáld meg törölni vele a fertőzött fájlokat.


Ha így sem sikerül, akkor valószínűleg nagyobb a baj, és kicsit macerásabb megoldani.


Legvégső megoldásnak meg ott van az újratelepítés, ahogy mondtad.


Egyébként használj normális víruskeresőt, amelyiknek van aktív védelme, és ne kapcosld ki azt! Például én az Avast-ot ajánlanám:

[link]

2014. szept. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
REndben, köszönöm, megpróbálom, bocsánat a nagybetűkért
2014. szept. 22. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez leszedi: [link]
2014. szept. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy visszaállítod egy másik időpontra, még ott marad a trójai...
2014. szept. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!