Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » [Vírusgyanú] Egyre kevesebb...

[Vírusgyanú] Egyre kevesebb hely a merevlemezen. Valóban vírustól?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

2-3 napja vettem észre azt, hogy mintha kevesebb lenne már a helyem a HDD-men (ha jól emlékszem ~60GB hely). Aztán ma már csak ~27GB. De ha most sokat mondtam a 60GB-tal, nem is lényeg, még ha el is néztem a furcsaság az, hogy rejtett mappákkal együtt kijelölöm a C:/-t, és összesen 13GB-ot foglal a 97.7GB-ból, és így ír ki nekem 27GB maradék helyet.


Kis kiegészítés: amióta én rakom újra a gépet, nem nyomok be egyetlen egy Win7 frissítést sem, nem raktam fel vírusírtót sem, de ma gondoltam felrakom az Avast-ot, és nyomok rajta egy Rendszerinduláskori vírusírtást. 6 vírust talált, mindegyiknél PUP vírust.


Én egyszer olyat hallottam, hogy vannak olyan féregvírusok, amik sokszorosítják magukat, vagy egy fájlt, és egyre kevesebb lesz a hely a meghajtón.


Van valakinek valami ötlete?

Minden vírusírtóval nyomjak végig egy scan-t, aztán majd csak talál valamit?


Köszönöm szépen előre is,

Szép napot :D



2014. szept. 30. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Panda global protection,vagy panda internetsecurity ezzel csinálj ellenőrzést!
2014. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi kipróbálom. :)
2014. szept. 30. 18:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Szinte az összes vírus sokszorosítja magát. Ha az avast teljes rendszervizsgálatkor talált néhány vírust akkor bőven van még a gépeden amit nem talált meg. Használd továbbra is az avastot de a fertőzés megelőzésére. Vírusirtásra használd a Malwarebytes free vírusirtót, nagyon hatékony. Töltsed le, a telepítés végén ne engedélyezd a próbaverziót, állítsd be a magyar nyelvet és hogy PUP-ot is keressen, és mehet a teljes rendszervizsgálat!
2014. szept. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, itt a link:

[link]

2014. szept. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat :)


Malware-t felrakom, meg talán Avast-ot is... Egyébként csak azért nincs vírusírtóm, mert utálom, mikor visszafogja az Avast a gépem. Esetleg arra tudsz valami tanácsot? :D


Sajnos a Panda csak Cookie-kat törölt :( :D :)

2014. szept. 30. 19:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Arra nagyon nincs tanács, ha a gép nem bírja. Nem tudom az AVG mennyire fogná vissza, lehet hogy érdemes lenne megpróbálni. De az Avast lenne a legjobb. Itt van az AVG, lehet hogy ez jobban tetszene:

[link]

2014. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Vicces, jó párszor átfuttattam a Rendszertöltéskori víruskeresést Avast-tal, a Malwarebytes Anti-Malware -t is átfuttattam, letöröltem mindent, amire vírust írtak, de már csak 9,38GB-om van.

Most van egy kis időm, egymás után többször kapcsoltam be a gépet, hogy hátha kikapcsolásonként fogy a helyem a C:-ről.


1. indítás: 9,38GB free

2. indítás: 9,30GB free

3. indítás: 9,38GB hely

4. indítás: 9,37GB free

5. indítás: 9,38GB hely.


Esetleg így valakinek beugrik valamilyen más ötlet? :)

2014. okt. 8. 17:23
 8/10 A kérdező kommentje:

*Bocsánat, ez lemaradt:

Végigtoltam AVG-t, azzal letöröltettem már pár napja minden számára vírusnak jelzett fájlt, most fixen Avast fut a gépemen, tehát nincs az, hogy visszajöhetett volna mondjuk egy vírus.

2014. okt. 8. 17:24
 9/10 anonim ***** válasza:

" hogy rejtett mappákkal együtt kijelölöm a C:/-t"

A System Volume Inf. mappát nem méri bele, csak ha külön jogot adsz az eléréséhez a felhasználódnak. Itt tartja a rendszervisszaállítási anyagokat. Nézd meg, hány %-ot használ: sajátgépen jobb katt, tulajdonságok, rendszervédelem.

Ccleaner mennyi hulladékot talál?

A vírustémára nem tudok reagálni :)

2014. okt. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

zoligyerek nem tudom elmondani, mennyire hálás vagyok, mikor megnyitottam a System protection fület, és a C:-n On-olva, míg D:-n Offolva volt, már gyanús volt, és mikor a Config-nál ráléptem a Turn off-ra, a panel valahonnan ismerős volt..


Köszönöm szépen, Turn off-fal újra van 86GB helyem. Nagyon-nagyon szépen köszönöm, ment a Like :D

2014. okt. 8. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!