Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tényleg igaz? Van egy ismerősö...

Tényleg igaz? Van egy ismerősöm aki állítja hogy megkeresi az ip címem és az alapján letiltja agépet vagy mi. Én nem értek hozzá csak egy kicsit érdekes, gondoltam utána járok :D

Figyelt kérdés

2014. okt. 1. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:

És, utánna jártál?


Pontosan nem tudom milyen kapcsolatokkal rendelkezik az ismerősöd, de megtippelem hogy nem tudja letiltani a géped.

2014. okt. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nem sok mindent találtam. :) De köszönöm a gyors választ! :)
2014. okt. 1. 19:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, gondolom igaz, hogy ezt mondta. Nyugodtan megmondhatod neki, hogy kíváncsian várod az eredményt. Ha nagyon fel akarod húzni, még a dinamikus ip-det is megadhatod neki. Kapcsolatbontás után úgyis újat kapsz.
2014. okt. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Ez eleg egyszeruen kivitelezheto, de nem hinnem hogy legalis.
2014. okt. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Neten keresztül elég komoly szaktudás, és több évnyi tapasztalat kell hozzá, hogy pusztán 1 IP-cím alapján feltörje a géped, szóval nem kell tőle tartanod, nyugodtan megmondhatod neki, hogy törje csak fel, szeretnéd megnézni.


Más a helyzet, ha valahogy rá tud kapcsolódni az otthoni hálózatodra. (ez esetben már többet tud az IP-címednél, csak nem árulja el, magyarul hazudik).

Ha pl. nem véded jelszóval a routered wifijét, vagy véded, de tudja a jelszót, vagy bemegy hozzátok (ez utóbbi extrém eset), akkor onnan minden gond nélkül tiltja a géped.

2014. okt. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolso, nulla szaktudas kell hozza. Egy IP cim es egy program, sajnos ennyi az egesz.
2014. okt. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó: 80.98.168.112

Statikus IP, nem fog megváltozni, tessék, törd fel!

Ha sikerül, gratulálok!

Addig viszont tartom, hogy neten keresztül nem egyszerű feltörni egy gépet.

2014. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ui.: Ha annyira egyszerű lenne, már rég összeomlott volna az egész internetkultúra, senki nem merne felcsatlakozni.
2014. okt. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már nyugodt vagyok! :D
2014. okt. 2. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!