Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha újra rakom a gépem új...

Ha újra rakom a gépem új rendszergazda meg minden, akkor a régi rendszergazda hogy tud beleszólni az újba? XP SP2-ről raktam át 7 Ultimate-re, és néha másolásnál/áthelyezésnél olyat ír ki hogy "Hozzáférés megtagadva" lehet ezt orvosolni?

Figyelt kérdés
De ha az engedélyeket módosítom akkor kéri a Rendszergazdai jogot, és ha be írom a régit/újat + jelszavukat nem fogadja el. Meg lehet ezt a problémát szüntetni anélkül hogy leformáznám a gépet??

2014. nov. 17. 21:01
 1/1 Reiber Péter ***** válasza:

Ezért szoktam írni, hogy NE telepítsék felül a régi rendszert, de persze mindig van egy jópár okoska aki szerint ez igy sokkal jobb.


A régi rendszergazda az megszünt létezni, de az NTFS rendszerben egyes jogok hozzá kötődhetnek.


Ilyenkor a régi RG felhasználót már nem tudja feloldani, vagyis egy ronda szám, ugynevezett SID amit a biztonság fülön láthatsz a régi RG helyett.


Mivel a régi RG már nincs, a jelszava már nem él, már nem tudod megszemélyesíteni őt. Az uj RG meg hiába rendszergazda, a file-okhoz ettől még nincs joga.


Azt tudod csinálni ,hogy un. saját tulajdonba veszed a

fileokat, onnantol lesz rá jogod bármit csinálni vele.


Speciális eset még, ha bekapcsoltad ezekre a cuccokra az NTFS titkosítást, akkor viszont se saját tulajdonba vétel se semmi nem segít, 99% hogy búcsúzhatsz tőlük.


Én mindíg az adatok lemetését, leformázást, tiszta telepítést javasolok laikus felhasználóknak, többekközött az ilyen (és egyéb) problémák elkerülése végett.

2014. nov. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!