Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen kártevő lehet? Egyik...

Milyen kártevő lehet? Egyik kollégám rátévedt egy oldalra, ami kiírta neki, hogy a készüléke/telefonja megfertőződött.

Figyelt kérdés

A lényeg,hogy amire emlékezik a kolléga,hogy magyarul írta ki. Majd kiírt valami olyasmit,hogy a készülék ellenőrzés szükséges, és ekkor ő rábökött egy gombra,majd megjelent ,hogy talált egy problémás fájlt. Majd kérte a telefonszámát és ahogy értem valami emelt díjas sms -ért cserébe vírusmentes marad a gépe vagy hasonló.


Sajnos nem írta le pontosan,hogy mit írt ki a gép stb..


2015. jan. 16. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű átverés, nem kell vele foglalkozni. Futtassatok és használjatok ezentúl vírusirtót, és malware irtót.
2015. jan. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


A "nem kell vele foglalkozni"-t úgy értem, hogy el ne higgyétek, amit kiír.


A "futtassatok"-at pedig úgy értem, hogy most.

2015. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem más, mint egy ostoba reklám.

Okostelefonra és tabletre is léteznek pl. androidos ingyenes vírusirtók, ezek akár a Google Playről is letölthetők.

2015. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyártó oldaláról megbízható:

[link]

2015. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
átverés.nem kérhetnek azért pénzt hogy cserébe a gépet vírusmentesen tartsa bárki is.erről a felhasználó dönt.léteznek kitűnő vírusirtók,ingyen(Panda(én is ezt használom),Avast,NOD32).
2015. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok. Köszik, akkor ti is így gondoltátok,de gondoltam, rákérdezek.
2015. jan. 16. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!