Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Trójaiakat fogott az Avast....

Trójaiakat fogott az Avast. Karanténba csuktam őket. Mennyire biztonságos ezek után erről a gépről banki átutalást intézni?

Figyelt kérdés
2008. aug. 21. 10:35
 1/10 anonim válasza:
29%
Szia! Szerintem egyáltalán nem, a trójainak a karantén nem hiszem hogy elég lesz, én leirtanám őket. Kriszta
2008. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. ha már karanténban van a trójai, akkor azoktól nem kell már félned

2. ez viszont felvet egy kérdést, hogyan került a gépedre? elvileg avast mellett nem is lett volna szabad felkerülnie. frissül rendesen? ha már pár trójait talált, akkor lehet még több is, amiket esetleg nem vett észre, én a helyedben virust keresnék egy frissitett irtóval, akár letölthetsz valami fizetős viruskergető demoverzióját is, ezek előtt semmiképpen nem lenne szabad netbankolni, vagy más, fontos jelszót kiadni.

2008. aug. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kriszta,


először is, amit a virusirtó program karanténba helyez, az már nem okoz több gondot.

másodszor, azért teszi karanténba, mert észreveszi ugyan, hogy ártalmas kódot tartalmaz a file, de kiirtani nem tudja.

2008. aug. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
37%
Ezen kívül ha van rajta bármilyen vírus ha nincs egyáltalán ne intézzél semmilyen hivatalos ügyet, és ne adj ki semmi magánjellegű infót, sosem tudhatod hogy éppen ki akasztott rá kémprogramot vagy figyeli a billentyűzetet ha akarnak, akár minden leütött karaktert megfigyelnek akár egy telefonbeszélgetésnél! Én is kínosan figyelek erre, egyik oldalon sincs meg sem való email sem cím de még név se ha nem muszály. Ha meg igen akkor csak egy névtöredék. Sosem tudhatod mikor jön egy féreg szarkeverő aztán köt bele abba hogy miket matatsz vagy mondasz a neten, aztán állít rád valakit, hivatalosban meg ha nem csak te használod az adott előfizetést akkor még mindig állíthatod hogy nem te használtad akkor és ott a gépet hanem valaki más, aki ellen nem teszel vallomást és egyébként sem tudsz semmit arról hogy ki használta, így ha találnak valamit amibe bele is tudnak kötni pár napos pöcsvakarás után elfelejtik az egészet.
2008. aug. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
46%
A vírusokhoz meg csak annyit hogy azok is rendszeresen frissítik magukat, és beépítik az ártalmatlannak látszó cooki-kat a gép többi filejába, az igényesek ráadásul a gyökerüket a System Volume Information könyvtárba teszik ahova nem tud benyúlni az irtó de még te sem manuál ezért folyamatosan előjöhet ezután. Mit gondolsz amik üzleti céllal íródott vírusok azok honnan tudják meg hogy milyen oldalakat néztél meg hogy azután az emailedet elárasszák a kapcsolódó témájú hirdetésekkel? Pedig te nem adtál meg ott semmilyen email címet csak ezek pusztán ráállnak az IP-re aztán figyelik h onnan mikor milyen emailen lépsz be. Azok meg feltörhetőek és arról kiszedni bizalmas infót személyes adatot már gyerekjáték ezért javaslom ha ott bármely személyes infód szerepel azt állítsd át és új regelésnél se adj meg semmi valósat falból mindenféle megtévesztőt beírhatsz az legalább félrevezető. Az elküldött és érkezett levelekben meg ha bármely lekövethető infó van azonnal töröld. ha jól tudom a citromail-ben ha törölted már cseszhetik azt nem hozzák már semmivel vissza, a többit nem ismerem anyira de ha valaki tud egészen biztos infót azt rakja fel ide! Figyeljetek mert a vamzerok lehallgatnak!
2008. aug. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én banki jelszavam 277512.

Szívesen kiírom ide. Megmondom az okát, hogy miért. Azért, hogy ne tudják lenyomozni. Ugyanis tokent használok. Nekem nincs jelszavam az internetbankomhoz. Hanem van egy kütyü, ami pin kóddal védett (ugye ezt csak én tudom és a csúnya trójai nem tudja kilesni, mert semmi köze a géphez, nincs összekötve vele, nem kell beledugni stb.) Beütöm a pin kódom és a kütyü ad egy egyszer használatos jelszót. Most pl. ezt: 318011. Ezt beírom a bank megfelelő részére, és már be is léptem. Persze tíz másodperc után a jelszó semmire sem jó :)

Adatbiztonságnak nem az számít, hogy mindent eltitkolunk, hanem azt, hogy megelőzzük a bajt! Belőlem ha akarják sem szedik ki mi a banki jelszavam vagy aláírási kódszóm. Mert nincs ilyen :P

2008. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4-5 válaszoló! Nem vagy kissé paranoiás?
2008. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
de nagyon is azok:D elég kicsi az esélye, hogy ha valaki útnak enged ugyebár 1-1 trójait aztán az meg visszaküldi az adatokat és a sok ezer infoból pont a te leütéseidre lesznek kiváncsiak:D meg amugy is a bankolásnál (az OTPnél legalábbis) sms ben küldenek jelszót ami csak pár percig jó:D Rohadtul valószinű, hogy a kis jóhumorú hacker pont akkor fogja nézni a te billentyűleütéseidről származó infókat amikor te bankolsz:D
2008. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
hát ha jól ismered a hackert,akkor meg van rá az esély :) amugy fő a biztonság..sajna sose lehet tudni ki akar/fog hátbaszúrni
2008. aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Leghasznosabbnak az utolsó előtti bizonyult, bár beletelt egy kis időbe, míg kinyomoztam, hogy a mobil-aláírásról van szó. Ezt bárki ingyen igényelheti, és tényleg nagyon biztonságosnak tűnik így.


A trójaiakat meg kinyírtam :P

2008. szept. 2. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!