Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy lehet olyan virustól...

Hogy lehet olyan virustól megszabadulni amit nem ismer fel sem a Microsoft Security sem az Avast?

Figyelt kérdés

Egy barátom filmet akart letölteni a gépemen, de helyette valami csúnya virus jött le. Ahogy a film letöltődött megjelent a "windows intéző müködése leállt" ablak, megpróbál újra indulni az intéző, de újra leáll. Ez megy a végtelenségik, nem is enged semmi csinálni, még egy startmenüt se tudok nyitni, csak ctr-alt-deleteel tudom ujra indítani a laptopot.

Újra indítottam csökkentett módba, így működik.

Csináltam microsoft security-vel elemzést, nem talált semmit. Leszedtem az Avastot az csökkentet módban nem is enged vírust keresni, normál módban indításkor elindul de nem talál vírust.

Csináltam rendszer visszaálítást, de a probléma nem szűnt meg.

A film ikon szerint vlc fájlként jelenik meg, de törölni nem tudom. Rámegyek a törlésre kiírja hogy "felkészülés a következő műveletre: ujrahasznosítás" de nem történik semmi. Tulajdonságokat nem engedi megnézni.

Próbáltam TotalCommanderrel is törölni, de úgy sem engedi.

Viszont TotalComanderben dupla kattintással elindítja a filmet, tehát lehet hogy nem is az a fajl a virusos, de mindegy is nem tudom törölni.

Mit tudnék csinálni? Esetleg valami az említetteknél jobb, ingyenes vírus írtó?

Az a baj hogy jelenleg nem jöhet szóba az újratelepítés, mert nincs telepítő cd-m, a tesómnál van már szóltam neki, de mostanság nem fog jönni, kitudja mikor kerül hozzám a cd.

Tehát ha van valami remény újratelepítésen kívül, akkor megpróbálkoznék, de már kifogytam az ötletekből.


2015. febr. 3. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor sürgesd meg a tesódat, mert ebből bizony újratelepítés lesz.
2015. febr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Windows defendernek el kell bánnia ilyennel.
2015. febr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Szedd le ezt : [link]


Rakd rá a gépedre valahogy, aztán csökkentet üzemmódba inditsd el, vagy szedjél le egy kaperszki resurce cd-t ird ki cd-re és arról inditsd be a gépet : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet mást tenni, mint újratelepíteni azt a gépet, ha Ransomware, akkor még az adatokat se lehet kimenteni. Ez a legújabb aljasság, aki sajnálja a pénzt megbízható, stabil fizetős védelemre, mindenféle vacakot letölt, az sajnos így jár.

[link]

2015. febr. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hiába próbálnád online scannerrel, megnyitni sem engedné. Letölteni végképp nem. De próbáld meg.

[link]

2015. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bár ez biztos nem Ransomware, de attól már mit tenni nem tudsz, mentsd az adataidat és jöhet a reinstall. Ingyenesek közül pedig tudtommal a Comodo a legjobb, az internet security-jának kicsit macerás, nehezen kezelhető configja van (pl utálatos benne, hogy valamit nem képes megcsinálni újraindítás nélkül, de nem szól hogy a módosításokhoz restart kell), viszont védelem terén megteszi amit kell.
2015. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az eset talált 6 különböző win32-t de a probléma változatlan.

Szerencsére csak 2 oldalnyi word dokumentumot vesztek, azt meg hagyom is. Nem kísértem a sorsot, kitudja milyen alattomos dögöt kaptam, inkább újra gépelem majd. :)

Ez a tanuló pénz, többet senkit a gép közelébe ne engedek.


Viszont mostmár imádkozok hogy tényleg vírus legyen, mert apám a fülembe ültette a bogarat hogy lehet hogy nem is vírus hanem valami mechanikai probléma van, memoria, vinyó vagy ilyesmi, akkor viszont az újra telepítés sem ér sokat, csak a szerviz.

2015. febr. 4. 09:40
 8/9 anonim ***** válasza:

A "6 különböző Win32" nem más, mint hat trójai.

Mindenképpen szerezz be stabil, erős védelmet a gépedre, nekem hosszú évek óta Eset Smart Security van a gépemen (6, 7, most éppen 8). Nem sajnáltam rá a pénzt, mert aki játszik és filmeket tölt le, annak erre van szüksége.

2015. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dr. Web segítségével.
2015. jún. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!