Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lejelszavaztam egy mappát...

Lejelszavaztam egy mappát "data" partíciómon. Később újra ghostoltam a "system" meghajtómat egy korábbi állapotra. Azóta nem férek hozzá a mappához, nem kér jelszót, "hozzáférés megtagadva"! Inaktiválni sem tudom, amíg nincs hozzáférésem. WTF?

Figyelt kérdés
Windows XP SP3 2002

2015. febr. 9. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel "jelszavaztad le"?


Egyébként minek ilyenekkel szórakozni? XP-ben van normális felhasználókezelés, mindenkinek külön fiókot létrehozni (aki használja a gépet), jogosultságokat rendesen beállítani és máris rejtve maradnak a fájlok és nem kell 3th party vackokkal szórakozni, ami később vagy működik, vagy nem.

2015. febr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezért mondjuk mindig, hogy nem szabad ilyeneket használni, aztán meg megy a lepontozás. Lám, lám...
2015. febr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Windows XP beépített jelszóvédelmével. Tulajdonságok-Általános fül-Speciális-Tartalom titkosítása...
2015. febr. 9. 10:45
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Az meg nem "lejelszavazás". Az XP visszaállításával elveszett az a kulcs, amivel a titkosítást végezte. Ez már csak ilyen dolog.

Azoknak a fájloknak integethetsz.

2015. febr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akár lepontozol, akár nem: alapszabály: nem szabad olyasmit használni, amiről nem tudod, hogy micsoda.


Amit te csináltál, az nem lejelszavazás, olyan külső segédprogram nélkül nem is lehetséges, mivel sem az NTFS, sem a FAT fájlrendszer nem támogatja a mappák jelszavas védelmét. Amit te csináltál, az titkosítás volt, aminek semmiféle jelszóhoz nincs köze, mivel egy, a felhasználóhoz kötött kulccsal lett lekódolva.

"A fájlok titkosítása algoritmusokkal megy végbe, amelyek átrendezik, összekuszálják és kódolják az adatokat. Az első fájl titkosításakor véletlenszerűen generált kulcspár jön létre, amely egy személyes és egy nyilvános kulcsból áll. A kulcspár a titkosított fájlok kódolásához és dekódolásához szükséges.

Ha a kulcspár elveszik vagy megsérül, és nem rendelkezik helyreállítási ügynökkel, akkor nem tudja helyreállítani az adatokat."

Szóval azokra a fájlokra nagy valószínűséggel keresztet vethetsz.


Egyébként pont emiatt nem is javasolják az NTFS-titkosítás használatát, hacsak nem életbevágóan fontos.

2015. febr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!