Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehetséges egy pendrive...

Hogyan lehetséges egy pendriveból home-made tokent csinálni?

Figyelt kérdés
ami mondjuk arra lenne jó,hogy ha a rendszer bebootolna elõtte kérje a tokent, bedugom a pendrive-ot és hitelesíti továbbenged. ezt hogyan lehetne kivitelezni? feltrhetetlen lenne.
2015. febr. 19. 02:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ennél a sima felhasználói fiók jelszavazása is biztonságosabb, azt legalább nem lehet ellopni. (de azt garantálom, hogy semmi sem feltörhetetlen) Viszont egyik megoldás sem védi meg az adataid, ha netán az is cél lenne, drágább windóz verziókon van pl bitlocker amivel meghajtót lehet lekódolni(titkosítani az egészet), de van gondolom más ingyenes alternatíva is.
2015. febr. 19. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kosz de sztem biztonsagosabb lenne.
2015. febr. 19. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Értem, de nem te vagy a szakmabeli, a szerintemnek nincs jelentősége.
2015. febr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Reiber Péter ***** válasza:

A bitkocker pl elég biztonságos tényleg, itt az szokott lenni, hogy visszafelé sül el a dolog.


Pl a pendrive tönrke is tud menni, és akkor minden bitlockerrel védett adatnak, aminek a kulcsa csak a tönkrement drive-on volt, annak bizony annyi ...


Olyan nincsen, ami normális tokenre hasonlít, mert ennek a védelmnek biosban kellene lenni, hogy már bootolás előtt kérje a pendrive-t, de a biosokban erre csak jelszó van gyárilag.


Bootolás utáni dolgok meg aránylag egyszerűen kijátszhatóak, pl másról bootol aki fel akarja törni és kész.

2015. febr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de pont ebben lenne a kulcsa az egésznek hogy a pendrivot nem lehet hardveresen leutánnozni érted? valami kéne ami minden pendrive-nak más és megváltoztathatatlan mint egy kulcs csak még nem tudom mi az...
2015. febr. 21. 22:02
 6/6 Reiber Péter ***** válasza:

Miért ne lehetne pendrive-ot klónozni? Abban is van firmware ami cserélhető is, ezek milliós tömegtermékek semmi hú de megváltoztathatatlanul egyedi nincs bennük.

Van egyébként sorozatszámuk(SN), mint minden winchesternek és egyéb adattárolónak, azt le lehet kérdezni, de ez aztán nem egy nagy védelem szerintem.

2015. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!