Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan működik egy önkiszolgál...

Hogyan működik egy önkiszolgáló biztonsági rendszere?

Figyelt kérdés
Szerintem a kamerák csak madárijesztők. Legutóbb, mikor többen bementünk vásárolni ezt-azt, akkor az egyik fiú elég feltűnően lopott, még ha kisebb dolgokat is, de akkor sem fizetett érte. Mondom ezt megfogják, de semmi se lett vele, pedig voltak kamerák. Aztán kiderült, hogy mindíg lop valamit, ami belefér a zsebébe... Ennyi erővel ezt mindenki bírná csinálni. Az ilyen apróságok, mint pl. a halkonzerv, meg 100gr-os tábla csokik meg ilyenek nem tűnnek fel az üzletben? Nem tudok kit kérdezni és ezért írom ki itt, hátha valaki dolgozik ilyen helyen és tud hozzászólni.

2015. febr. 22. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Én régen dolgoztam egy áruházban, ahol biztosan tudom, hogy kamu műanyag kamerák is voltak kint. :)

Voltak valódiak is, de azokból volt kevesebb.

Amúgy vannak boltok, ahol az árakba belekalkulálják a lopásokat. Például a Lándzsa utcai (Bp.XVI.) kis közért is ilyen volt még pár éve. Kicsit is zűrösebb környék, és máris minden drágább lesz.

2015. febr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amúgy ha valódi a kamera, akkor egyrészt rögzítik a felvételt, másrészt egy figura ül a monitor előtt, amin egyszerre lát kb. 6-9 képet osztott képernyőn. (De lehet váltogatni is őket, teljes képernyőn.) Gondolhatod, hogy a napi 8 órából mennyi ideig lehet azt bámulni. Képtelenség. (Pláne ha a biztonságiak egész nap vannak két műszakban.)

Aki így lop, az meg figyel, hogy 5000 HUF alatt maradjon, és akkor nem sok mindent tudnak vele csinálni. Kicsit ráijesztenek, de ennyi. Esetleg kap pár pofont az épület mögött.

2015. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel én is neki állok lopni... Csak felidegesit, hogy én itt sporólgattom meg beosztom a pénzemet, még ő itten lopkod. Azért az nagy szemétség, hogy már beleszámítsák az árakba a lopásokat. Köszönöm a válaszod.
2015. febr. 22. 23:25
 4/6 Reiber Péter ***** válasza:

Gondolom a hiányokat a hó végén a szerencsétlen alkalmazottakkal fizettetik ki.


Akik egyébként szintén nyomorszintre sem elég pénzt keresnek, én már csak ezért sem lopnék boltból és nem próbálom átvágni a pénztárost, pedig sok olyan szerencsétlen, hogy még mikor ő akar csalni sem képes nem belezavarodni.


Általában egy kisközért maximum ezeket a tecsós feketefehér analóg kamera+monitor szetteket tudta megvenni, amin szinte semmi nem látszik, bár mostmár olcsón vannak mindeféle szuper rögzítők meg motoros zoomos ilyenolyan kamerák.


Az átlagos közértes nem ért ezekhez, ha meg kihív egy biztonsági céget, ott milliós nagyságrend fog repkedni még pár satnya kínai szines ip kamerára is.


Én azért sem gondolkodnék ezen, hogy lopok a boltból, mert ha mégis fifikás a tulaj, és nem is olyan rossza kamera, akkor mész a sittre.


Hogyan?

Nem csinál semmit, várja, hogy összesen sok legyen.

Akkor kihívja a rendpőrt, aki pl akár a haverja, és mész az előzetbe, folytatólagosan, X értékre elkövetve, stb. Tagadni sem tudod, ha ott van az összes felvétel, cumi.

2015. febr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez elég józanító. Mondani fogom neki, nyugodjon le, de nemhiszem, hogy sokat érek el vele. Bár nem fogom sajnálni, ha elkapják majd. Mindenki próbál melót keresni és örül ha van valamilyen, erre még levonnak mindent a fizetésedből... Köszönöm, hogy írtál.
2015. febr. 25. 17:01
 6/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy rosszul tudom, de nem úgy van, hogy ha működésben is van egy kamera és nem csak falidísz, akkor vmi infrás fény világít rajta az elején ?
2015. márc. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!