Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha mappákat, fájlokat és...

Ha mappákat, fájlokat és fényképeket törlök a számítógépről az végleg eltűnik?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy elhagytam a pendrive-om. Voltak rajta fontosabb dolgok is és nem lehetne-e a gépről visszahozni ahonnan már korábban töröltem.

2015. márc. 9. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. márc. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dj.N4tk0 ***** válasza:

Vannak olyan programok amelyek vissza tudják állítani a törölt fájlokat:

1.Advanced Disk Recovery

2.Recover My Files

3.Salvage Data Recovery

4.EaseUS Data Recovery

5.Recuva

6.És még sok más...........

2015. márc. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ezek kivágás/áthelyezésnél is működnek?
2015. márc. 10. 01:17
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

Bár itt már sokan és sokszor leírták, azért megismétlem: a törlés (akár kivágás és áthelyezéssel is) nem jelent fizikai törlést. Vagyis a fájl megmarad az adathordozón, csak a fejlécében töröltként lesz megjelölve. Ezt (az előttem is felsorolt) törölt fájl visszaállítókkal szerencsés esetben vissza is lehet nyerni. Persze ez még nem jelenti azt, hogy működik, használható is lesz, ha esetleg a fájl már sérült.

Viszont, mivel az adott terület már üresként, felhasználhatóként van megjelölve, bármi más kerülhet oda, vagyis a (elvileg törölt) fájl felülírásra kerülhet, ekkor már nem hozható vissza.

Minél többet volt használva a tároló eszköz (HDD, pendrive, memória kártya) a törlés óta, annál kisebb az esély az elveszett fájl visszanyerésére.

2015. márc. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!