Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Wifi (tp-link) figyelő program...

Wifi (tp-link) figyelő program? Van ilyen?

Figyelt kérdés

tp-link-hez kéne,olyan program ami megmutatja milyen telefon van éppen csatlakozva a wifire.Van ilyen?Valamint olyat keresnék ahol akár le is tudom (számítógépről vezérelve)kapcsolni a wifiröl

Létezik ilyen?



2015. ápr. 22. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
4%
Ha a routerre csatlakozol [link] elvileg akkor elvileg meg tudod ezeket csinálni.
2015. ápr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tengor ***** válasza:
100%

Az egyes hálózati eszközök ujjlenyomatát levéve általában meg lehet állapítani, hogy milyen eszköz csatlakozik a hálózatra. Erre vannak programok (a Google nem csak az én barátom).

A letiltás működhet pl MAC cím alapján. Megvan az eszköz címe, beállítod a tiltás és ennyi. Ennek 2 baja van: az egyik, hogy a legtöbb eszközön korlátozott számú eszköz tiltható így (16, 32 általában). A másik, hogy a MAC címet könnyű módosítani, így a tiltás megkerülhető.

Sokkal célszerűbb ha eleve a csatlakozást akadályozod meg. Otthoni hálózaton a WPA2 titkosítás tökéletesen elegendő.

Nyilvános hálózaton valamilyen felhasználónév-jelszó alapú azonosítás lehet a célravezetőbb.

2015. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 köszi!WPA2-PSK védelme elég akkor ment a zöld mindenkinek!
2015. ápr. 22. 20:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja tudom google den me tudom hogy írjam be a keresöbe
2015. ápr. 22. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!