Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tehetnék még feltörés esetén?

Mit tehetnék még feltörés esetén?

Figyelt kérdés

Múlt héten kaptam egy e-mailt, hogy valaki belépett egy bitcoinos oldalon a fiókomba. Előtte pár perccel kaptam egy SMS-t egy másik oldaltól, ahová az ostoba szintén megpróbált belépni, csak 2 lépcsős hitelesítés volt (másikon is van, csak nem kapcsoltam be mivel nem használtam). Az első oldalon logolva vannak a belépések, láttam is az IP címét, megtaláltam a szolgáltatót is (OVH SAS), elvileg egy francia cím, majd írtam nekik egy levelet, hogy az egyik címükről megpróbált valaki behatolni két fiókomba is (vagyis sikerült is neki), ezért csináljanak vele valamit, mert ki tudja, hogy még hova tud belépni anélkül, hogy észrevenném (természetesen azonnal jelszavakat változtattam mindenhol, ott is, ahol nem ugyanaz volt, mint a két említett oldalon). Pontosan nem tudom mikor írtam, mivel nem az e-mail fiókomból küldtem, hanem az oldalukat használtam, ahol megadtam az én címemet, de azóta sem jött válasz.

Kb. egy nappal később megint belépett az illető, ugyanúgy SMS + e-mail kombinációt kaptam, nem értem mit akart még.

A kérdésem, hogy ez ennyi ideig is tarthat úgy, hogy vissza sem böfögtek vagy magasról szarnak rám?

Írjak nekik még egyszer vagy írjak esetleg másnak (pl. az érintett bitcoinos oldalaknak)?



2015. máj. 5. 19:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Rendőrségen tehetsz feljelentést ha nagyon akarsz, az internetszolgáltatók nem nagyon foglalkoznak random arcok emailjeivel.
2015. máj. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!