Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehetséges az, hogy egy...

Lehetséges az, hogy egy weboldalon egy letöltési linkre kattintva első alkalommal egy vírusos fájlt töltök le és utána az általam keresett fájlt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy intézmény, nem hacker oldalon történt a jelenség. Egy linkre kattintok, a Bitdefender azonnal jelez, hogy vírusos oldal. Kíváncsiságtól megnézem a fájl nevét és az nem amit le szerettem volna tölteni. Ez eddig érthető is valahogyan a számomra. Utána ismét megpróbálom és akkor már a kért fájlt tölthetem le. Itt most mi történhetett? Lehet, hogy az én gépemen van valami fertőzés?
2015. máj. 6. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Mindkettő lehet, mert javascripttel megváltoztatható a link kattintási eseményre. Mégis az a valószínűbb, hogy a böngészőn keresztül megjelenített HTML-be piszkált bele valami a te gépedről. Főleg, ha egy intézmény hivatalos oldaláról van szó, azért annak elvileg kell, hogy legyen tűzfala, felelőse.
2015. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A gépet folyamatosan ellenőrzőm a Bitdefender mellett Malwarebytes programmal is.

Mit javasolsz? Mit kellene ellenőriznem a gépemen?

2015. máj. 6. 22:08
 3/4 Tengor ***** válasza:
Link a letöltésről?
2015. máj. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Több mine valószínű hogy te gépeddel van gubanc szerintem ha a Bitdefender és a Malwrebytes sem segít akk rakd ujra.Sry tabletró írok.....
2015. máj. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!