Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan szabadulhatnék meg...

Hogyan szabadulhatnék meg ettől a vírustól?

Figyelt kérdés

A tegnap bekerült egy olyan vírus a pen-drive-ra, amely mindent rejtett fájlba tesz, és csak egy link látható. Ha erre kattintok, az AVG-vírusölő vírust észlel, le is törli. A dokumentumokat sikerült kimentenem, leformáztam a stick-et, de ahányszor visszateszem a gépbe, mindig megjelenik rajta a link. Nem csak gyorsformázással próbálkoztam. A Partition Magic-kel többször is leformáztam egymás után más-más fájlrendszerbe, de amint visszateszem a gépbe, és másolok rá akármilyen adatot, amikor újra visszateszem ott a vírus.

A gépet többször is átvizsgáltam AVg-vel, Malwarebites-szel, Kaspersky-vel, egyik sem lát rajta vírust. Formázás után a sztik is ures, ha visszateszem a gépbe, azonnal megjelennek rajta különböző összevissza nevű fájlok.



#vírus #sztik
2015. máj. 20. 09:18
 1/3 legly ***** válasza:

Próbáld ugyan ezt megcsinálni, de előtte frissítsd az AVG-t, és a MalwareBites-t a legfrissebb verzióra, majd utána szüntesd meg a netet (kihúzod a gépből).


Utána először a gépet ellenőrizd át amit az előbb leírtam, majd utána dugd be a PenDrive-ot és azt is (formázás is mehet utána)


Jobb ötletem nagyon nincsen :/

2015. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Nagy valószinűség szerint a gépen van a gond. (virus vagy féreg a memóriában)


Elvileg ezzel a parancsikon virussal a nod32 megbirkózik, tehát futtas egy off-line nodod, és nézd meg mit talál : [link]


Ha ez nem müködne egy másik off-line kereső, Dr.Web CureIt!® : [link]


És legvégül a combofix : [link]


Mindkét eszközön, gépen is és a pendrivon is futtasd a viruskeresést/virusirtás.


Sok sikert.

üdv.

2015. máj. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Sikerült.
2015. máj. 26. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!