Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Új gépet vennék. Azt minden...

Új gépet vennék. Azt minden lehetséges módon védeném a kártékony programoktól. Milyen programok használatát tanácsoljátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kártevőmentes számítógépet a lecserélésig való teljes időtartamra. Ehhez kérném a segítségetek. Hogyan ne használjam a gépet,programokat,illetve hogyna érdemes,mit tehetek a védelem,karbantartás érdekében,milyen programokkal stb. Itt megjegyezném,hogy nemszeretnék kismillió különböző egymást a munkában akadályozó programot sem. És a gép teljesítményét fokozottan visszahúzó darabok sem kellenek. Praktikus,és nagyon hatékony védelem amit keresek mégha ez napi szintű odafigyelést is igényel.

Rövid útbaigazításra lenne szükségem. Támpontokra az induláshoz. A 0-ról indulok voltaképp. De eldöntöttem kiokosítom magam leglaább alapszinten,hogy legyen foglalmam a dolgokról a későbbi továbbokosodáshoz.


Tudniillik a jelenlegi gép amin pötyögök egy HP ProBook 4530s laptop(,amit az asztaligépem 1 héttel ezelőtti tönkremenetele miatt használok,és amin szintén nem volt vírusírtó használatban) vírusfrtőzött és mallvareprogramokkal telített,amit az elmúlt hétben az ingyen próba vírusírtókkal nem sikerült kiírtani,merthogy még a vizsgálat végét sem élte meg a gép bekapcsolt állapotban. Persze sokéves karbantartási mulasztás okán az egész. És természetesen az is érdekel,hogy egy újrainstallálás mennyiben irtja ki a vírusokat proci,és VGA memóriát is beleértve és mindegyik másikat,amit nem említettem,de megbújni képesek benne a kártákony programok.


A Program Data miért rejtett? És miért abba ágyazta be magát a legundokabb malwareprogram,ami csak létezik állításom szerint? A Nod32 ingyenes antivírus még csak vizsgálta a rendszert,és a gépben (a laptopról beszélek,amiről jelenleg is írok) 500 hibás fájlt,vagy hibásan kitömörítettt dolgot de legfőképp megváltozott programot,vagy micsodát talált 4 óra leforgása alatt,míg mikor rákerült a sor a programdata vizsgálatára azt további 16 órán keresztül elelnőrizte,és 100 000 feletti hibás,kártékony akármit talált a nod32 ingyenes próbavírusírtó program,mielőtt lefagyott a gép,és semmissé vált a vizsgálat. Pontosabban az is érdekelne a gép újrarakásával mindez a mocsok kikerül e a gépből. És a bekerülését,létrejöttét hogyan tudom megakadályozni,felügyelni?

Mellékesen megemlítem letöltöttem egy malwarekereső programot,és egy rövid futtatásról készült képet linkelek is:


[link]



***

Asztali gépet fogok vásárolni. A konfigurációt ajánlották. Azt már értem mit kell figyelembe venni,ha erős gépet akarok,de az alkatrészpárosítások miértje még kérdés,de ez jelenleg lényegtelen. Idővel oda is eljutok. Az összetétel már megvolna. Jelenleg a védelem jelent problémát,és a folyamatos karbantartás.


Ez a legújabb cikk,amia VGA memóriát érinti a vírusokkal kapcsolatban:

[link]


Mint látható nem a két VGA egyikét veszem a géphez,amit a cikk ajánl,elvégre nem ezt ajánlották,mikor konfigurációt kértem a megadott árértéknen,de ha azt tenném is nem értek hozzá annyira,hogy tudjam a többi cuccal kmpatibilis e a két ajánlott jóval drágább VGA,vagy mit hogyan érdemes éri meg....


Proci: i5 4460

Alaplap: ASROCK H97M Pro4

Táp: CTG-500 80PB

GPU: Gigabyte GTX750 Ti 2GB DDR5 GV-N75TOC-2GI

Ram: Geil Evo Leggera 2x4GB DDR3 2133MHz

HDD: ST2000DM001

Gépház: Zalman ZM-Z1

Ventillátor: --

Procihűtő: Alpenföhn Ben Nevis

SSD: Intel 530 120GB


(egyébként a gép ára kb 740 euróra jön ki,ha külön rendelem az alkatrészeket,és magam rakom össze persze szállítási költségek nélkül,akit érdekel)



2015. máj. 24. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ami a GPU-n futó kártékony kódokat illeti, kiemelnéma cikk egy mondatát: "A későbbiekben valószínűsíthető, hogy több biztonsági cég is felfigyel erre a problémára, így a biztonsági programokat a GPU-k memóriájának ellenőrzésével is felvértezik." Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy amint valós veszélyt fog ez jelenteni, meg fog jelenni a jobb biztonsági szoftverekben az ellenük történő védekezés is.


Az általad feltöltött screenshot a Comodo karanténját mutatja - amg ott találod a rosszfiúkat, nincs gond.


Összességében a kérdésedre pedig azt válaszolnám, hogy nincs tökéletes védelem. A leggyengébb láncszem mindig a felhasználó - ha ész nélkül töltesz le és telepítgetsz minden szart, akkor elkerülhetetlen, hogy valami előbb-utóbb átcsússzon a legjobb védelmen is.


Ha ilyen vágyaid vannak, akkor javaslom a VirusTotalt:

[link]

Ingyenes szolgáltatás, ami jelenleg 57, naprakész vírus- és egyébkeresővel nézi át az általad feltöltött fájlt.

Ez persze nem jelenti, hogy elkerülhető lenne egy komplex védelmi rendszer telepítése és használata.

Én a Kaspersky Internet Securityt használom hosszú évek óta, de van más hasonló képességű megoldás is. A lényeg, hogy akármilyen jó ötletnek tűnik is a feltört, vagy netről lopott kulcsokkal használható vírusvédelem, felejtsd el. Havi egy doboz cigaretta árába kerül, ennyit megér az embernek a biztonsága (akkor is, ha nem dohányzik). Az autódat sem bíznád egy kínai piacon, ingyen osztogatott lopásgátlóra, ugye?

2015. máj. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazából semmi bonyolult nincs ebben, szerintem bőven elég ha van egy antivírusod (Avast, NOD32, Panda, stb.) és egy malwarek ellen védő, mint pl. az általad is említett malwarebytes. Ezek mellé esetleg érdemes feltenni a böngészőre az adblock bővítményt, ez tiltja a felugró ablakokat és a legtöbb reklámot is automatikusan.

Egyébként figyelj arra hogy ne tölts le össze vissza minden hülyeséget (toolbarok, egyéb baromságok), és ne kattints rá mindenféle oldalra.

Erről volt egy jó cikk pont nemrég indexen :D [link]


Valószínűleg megmenthető még a gép, formázd az egész hddt és telepítsd rá újra a windowst, egy próbát szerintem mindenképp megér. :)


A konfig szerintem rendben van, bár én fölöslegesnek tartom a 2133-as ramot, 1600 is simán elég lenne.

A procihűtőnek sem látom sok értelmét, elég lenne rá a gyári is, a 4460-at úgysem tudod overclockolni asszem.

Tehát hacsak a hangja nem zavar terhelés alatt, szerintem simán elég a gyári hűtője is.


Üdv

2015. máj. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tökéletes biztonság nincs. A fentiekhez azt tenném hozzá, hogy ha lehet csak eredeti szoftvereket használj. Pl. Eredeti Windows-t. Az activátor, bár a feladatát elvégzi, mégse lehet tudni nagyon, hogy mi mást csinál a géppel. Lehet valami backdoort telepít később, vagy éppen a később települő vírusírtóba is belenyúl. Utóbbi esetbe ugye hiába nem jelez semmit, mégis lehet rajta valami káros jószág. Ugyan ez pénzbe kerül, de eredeti szoftvernél legalább lehet tudni, hogy az van benne amit megvettél.

A VGA-s kártevő miatt egyelőre nem kell aggódnod,ez csak egy POC-s program( Proof of Concept) Azaz csak a működését mutatta be egy viszonylag ritkán használt unix rendszeren. Windows-ra ugyanez még jóval később jelenik meg, és magáról a veszélyről már régóta tudnak. Konkrétan egy magyar IT szakember már 2010-ben tartott előadást hasonló problémákról amik a programozható VGA-k rejtenek.



Ne tölts le mindenféle szemetet, letöltés után ellenőrizd virustotalon. Használj olyan virusírtót aminek van felhő alapú védelme is. Egy jó minőségű tűzfallal egyetemben, és a már említett Malwarebytes is igen hasznos dolog.

2015. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!