Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tegyek, ha a Windows...

Mit tegyek, ha a Windows 8-oprendszeres gépem február óta egyáltalán nem tudja futtatni az automatikus karbantartást?

Figyelt kérdés
Egy Sony Vaio laptopról van szó, amely gyári hibás. Tavaly októberben már összeomlott az egész rendszer, újra kellett telepíteni. Akkor egy ideig rendben volt, de február óta bizonyos időközönként megint furcsa dolgokat csinál (lefagy használat közben, nem kapcsol be vagy ki, és ha a karbantartásra kattintok, azt írja ki, hogy "A Windows nem tudja futtatni az automatikus karbantartást. A karbantartás-üzemeltető nem érhető el"). Félek, hogy ha nem megy a rendszeres karbantartás, akkor előbb-utóbb megint kinyírja magát. Mit tehetnék? Előre is köszönöm a segítséget!

2015. jún. 5. 13:10
 1/2 Tengor ***** válasza:

Ha gyári hibás, akkor nem a tessék-lássék karbantartás fogja megmenteni.

Mi a gyári hibája?

2015. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sajnos azt nem tudom pontosan, mert nem értek hozzá, csak a szerelő mondta októberben, hogy az a nagy leállás a gép (vagy a merevlemez?) gyári hibája miatt történt. Gondolom, ez a hiba nem szűnt meg azóta sem, és most azért rosszalkodik. Tudom, hogy a karbantartás sem segíthet, de azért jó lenne, ha legalább működne :\ Ha nem külföldön élnék, bevinném a helyre, ahonnan származik, hogy cseréljék ki, mert még nem telt le a két év garancia. Igaz, hogy vannak egész hónapok is, amikor meg kifogástalanul működik, és éppen ez a kiszámíthatatlanság a zavaró benne: sosem tudhatom, mikor jön a következő lemezhalál.


Egyébként azt vettem észre, hogy mindig azután kezdi el ezeket a hibákat, amikor egy ideig a táskámban viszem ide-oda. Lehet, hogy nem szabad függőleges helyzetben hurcolnom, mert azt nem bírja? Elnézést, ha hülyeségeket kérdezek, de tényleg nem vagyok otthon a témában.

2015. jún. 5. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!