Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ennél a nemkívánatos programná...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Ennél a nemkívánatos programnál, ti mit tennétek, ha a laptopotokon lenne?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__6..


Ezen kívül van ott még több kérdés, amire választ szeretnék kapni.


Köszi!


2015. jún. 13. 22:01
 1/10 belapus ***** válasza:
2015. jún. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Ezt az oldalt látogattam meg, és akkor kaptam ezt a nemkívánatos programot. :(


hu.nametests.com/test/mit-arul-el-rolad-a-keresztneved/493/

2015. jún. 14. 07:07
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha nem tudok angolul, akkor is menni fog az uninstall?
2015. jún. 14. 07:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Most fut az ESET, amit az előző válaszoló ajánlott.
2015. jún. 14. 07:10
 5/10 A kérdező kommentje:

Közben kaptam egy emailt, amiben megköszönték az ingyenes regisztrációt, amit meg sem tettem!

Egyenesen SPAM-nek jelöltem és véglegesen kitöröltem a kukából.

Persze volt egy lehetőségem, hogy leiratkozhatok erről az hírlevélről.

Amit nem szerettem volna megtenni, mert utána tele szemetelik a gépet. Gondolom én. Vagy valami hülyeséget csinálnak a hátsó kapun keresztül.

2015. jún. 14. 07:25
 6/10 A kérdező kommentje:

Érezhetően lassúbb volt a gép, még mindig és talált is 3 db Toolbart!

Azokon felül, amit eddig talált.


"Win32/Bundled.Toolbar.Google.D.veszélyes alkalmazás"

2015. jún. 14. 07:36
 7/10 belapus ***** válasza:

Elvileg menni kellene az eltávolításnak a képek alapján.

Még ha a leiratkozás link nem is fertőzte volna újra a gépet, akkor is valószínű, hogy sikertelen lenne.

Van egy Sandboxie nevű program, amely egyfajta virtuális környezetben képes futtatni a böngészőt ( vagy bármilyen másik programot ).Bezáráskor van lehetőség a tartalom törlésére.Így, ha valamilyen kéretlen alkalmazás fertőzné meg a böngészőt, az is törlődne.

Egy kissé nyilván macerásabb a használata, de legalább nagyobb biztonságot ad.

Az ingyenes verzióban egy időben csak 1 alkalmazás futtatható.

2015. jún. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2015. jún. 14. 09:37
 9/10 A kérdező kommentje:

Az ESET ezt találta:


C:\***\Downloads\ccsetup500.exe Win32/Bundled.Toolbar.Google.D veszélyes alkalmazás törölve - karanténba helyezve


C:\***Downloads\PhotoScape_V3.6.2 (1).exe Win32/Bundled.Toolbar.Google.D veszélyes alkalmazás törölve - karanténba helyezve


PhotoScape_V3.6.2.exe Win32/Bundled.Toolbar.Google.D veszélyes alkalmazás törölve - karanténba helyezve


C:\Windows\SysWOW64\config\systemprofile\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE\AskToolbarInstaller-ORJ-SPE[1].7z módosult Win32/Bundled.Toolbar.Ask.M veszélyes alkalmazás törölve - karanténba helyezve


C:\Windows\SysWOW64\config\systemprofile\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE\AskToolbarInstaller-ORJ-SPE[2].7z módosult Win32/Bundled.Toolbar.Ask.M veszélyes alkalmazás törölve - karanténba helyezve


C:\Windows\SysWOW64\config\systemprofile\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE\AskToolbarInstaller-ORJ-SPE[3].7z módosult Win32/Bundled.Toolbar.Ask.M veszélyes alkalmazás törölve - karanténba helyezve

2015. jún. 14. 09:43
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezt találta a Sandboxie nevű program a Software-kompatibilitás nevű pb.panelen.


- (+) Windows and Office Licensing Services

- (+) Adobe Acrobat Reader

- (+) Windows Live

- (+) Synaptics TouchPad


Kattintsak az OK gombra, a konfig. beáll. alk.-hoz, amelyek javítani fogják a kompatibilitást ezekkel az alkalmazásokkal.


Ezek konfig. beáll.-ok hatással lesznek az összes meglévő és új sandbox tárolókra.


Akkor: OK!

2015. jún. 14. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!