Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyi időnként kellene...

Mennyi időnként kellene kitakaríttatni a számítógépünket?

Figyelt kérdés

2015. jún. 23. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Porosodástól függ. Én akkor szoktam kifújni kompresszorral, ha már kezdenek összeállni benne a nagy porcicák. Vagy amikor kedvem van, pár havonta. :D

G.

2015. jún. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha évente csinálom egyszer az elég-e?
2015. jún. 23. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a használattól is függ. Mert ha 0-24 ben megy a gép, akkor akár havonta is érdemes, de ha egy héten csak egyszer-kétszer kapcsolod be, akkor évente is elég. :)
2015. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Killer81 ***** válasza:
100%
Azt javaslom 3 havonta mindenképpen takarítsd vagy takaríttasd ki. Én úgy szoktam megoldani, hogy leveszem a gép oldalait előre és mikor tankolni megyünk a kocsival, akkor magammal viszem. Ahol a kereket fújtatom ott sűrített levegővel alaposan kifújkálom, minden részét. Még soha nem lett tőle semmi baja.
2015. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2015. jún. 23. 14:08
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi baja lehet, ha nem takarítottam ki már több éve?
2015. jún. 23. 14:09
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy baja nem lesz, csak hajlamosabb lehet a melegedésre, főleg ha a hűtőborda vájataiban beáll a por. Illetve a levegő páratartalma miatt a por egy vékony ragacsos réteggé is összeállhat az áramköri lapon, amit egyre nehezebb lesz letisztítani. De nagyon durva ilyen rétegnek kell összeállnia, hogy mondjuk kontakthibát okozzon, ahhoz hosszú évek kellenek.
2015. jún. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!