Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mivel lehetne megakadályozni,...

Mivel lehetne megakadályozni, hogy a böngésző rendszeresen megnyisson egy új lapon valamiféle vírust?

Figyelt kérdés

Google Chrome böngészőt használok, bekaptam egy vírust ma reggel. Telepített nekem mindenféle setupokat, de ezt talán sikerült is megfékeznem Avast, AdwCleaner segítségével.


Viszont még mindig jelen van a vírus, mert a Google Chrome (amikor én klikkelek valahova) percenként tízszer megnyitna különféle kéretlen gyanús weboldalakat, amiket a Malwarebytes Anti-Malware program azonnal blokkol, vagy az Avast Antivirus azonnal karanténba helyez. Viszont ez nem maradhat így. Egyrészt elképesztően irritáló a folyamatos pittyogást és jobb alul felugró kéretlen weboldal szövegeket olvasni, másrészt mégsem kellene vírusosan hagyni a gépet.


Milyen programot ajánlotok erre, mit tegyek még? Mit futtassak, ami segítene? Most az ESET Online Scannert futtatom, eddig 77 darab fertőzött fájlt talált, és 25%-nál tart, de nem vagyok biztos benne, hogyha a végéhez ér a vizsgálat, akkor ez megállítja majd a folyamatos kéretlen weboldalak felbukkanását, amit rögtön azt követően letilt valamelyik védelmi program és pittyog a gép.


Ha valahova kattintok, (pl: kérdés feltétele, új lapot nyitnék, vagy csak böngészek a gyakorikerdesek kérdései közt) csomószor behozná az új weboldalt.

Nagyon zavaró! Kérem, aki tud segítsen!


Pár kép:


[link]


[link]



#vírus #lap #Google Chrome #kéretlen új lap
2015. szept. 12. 14:16
 1/1 anonim ***** válasza:
rakd újra.
2015. szept. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!