Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen időközönként szoktatok...

Milyen időközönként szoktatok windows-t frissíteni?

Figyelt kérdés
Nekem tavaly nyár eleje óta van fent a Win 7, már be van lassulva, főleg a bootolási idő lassabb, ami 2-3 perc is meg szokott lenni, aztán már rendben van a rendszer, nagyjából gyorsnak mondható. Tavasszal, vagy nyár elején lesz egy új gépem, addig nem szeretnék nagyon ezzel az újratelepítéssel foglalkozni, főleg hogy nem is csináltam még soha, és ismerősöket sem szívesen kérek meg rá, ha nem feltétlen kell. Főleg, hogy minden játék, minden eltűnne, amit újra telepíteni szintén sok idő lenne, nem beszélve az egyéb megszokott fájlrendszerről, stb. Szerintem még 5-6 hónapig kibírja ez a Win 7. Ti milyen gyakran frissítitek?
2016. jan. 7. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Felhasználás függő, de normális esetben hosszú évekig kibírhatja a rendszer. A mostani fő gépeken már 2 éves a windows (ez is SSD beszerzés miatt). Munkahelyemen vannak olyan gépek, amik már 10 éves beszerzésből vannak és azóta rendületlenül mennek (ezeken a gépeken nincs böngészés, telepítgetés meg letöltés csak használva vannak a rájuk telepített programokkal). Gyakorlatban van aki fél évente, évente rendszert cserél (részben hardveres fejlesztés miatt) mások meg 2, 3 vagy 5 évig is nyúznak egy rendszert.
2016. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tehát frissítés alatt újratelepítést értesz?

Én nagyon ritkán: akkor, amikor tényleg muszáj (új gép, nagyon elromlik - ilyen már rég volt).


Viszont ha ügyesen csinálod meg (vagy csinálják meg neked) a géped, akkor néhány dolgot meg lehet úszni. Például a "fájlérendszert": ha több partíciót készítesz és nem a C:-re pakolsz mindent, akkor újratelepítésnél minden más megmaradhat. Ugyanis újratelepítéskor elég csak a C:-t formázni. (kivéve, ha valamilyen durva vírus megfertőzte a többi partíciót is...)

2016. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, van C és D meghajtó. A D-n vannak a játékok, stb., a C-n pedig a Windows, és még 1-2 dolog.
2016. jan. 7. 16:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a "D:-n vannak a játékok" annyiban problémás, és ezt sokan elhallgatják, hogy a következők a C:-n vannak vagy lehetnek:

- parancsikon: ezt nem nehéz pótolni (megkeresed az EXE-t, jobb klikk és küldés->asztal(parancsikon))

- mentések: sok játék a C: meghajtóra teszi a mentéseit (a Dokumentumok mappába vagy egyéb, jobban eldugott helyre: pl. AppData)

- a beállításokkal ugyanez a helyzet


Ha registryben is vannak fontos adatok (általában beállítások) a játékokhoz, akkor azok is elvesznek. Így például nem fognak megjelenni a Vezérlőpult / Programok és szolgáltatások részében sem.


Persze még ezekkel a nehézségekkel is sokkal jobb, mint mindent újratelepíteni, szóval ezért szoktam én is ezt ajánlani másoknak.

2016. jan. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát a játékaim eredetiek, Steamesek, ezért a Steam felhő menti a játékmenetet, így ezzel nem lehet gondom.
2016. jan. 8. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!