Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudnám lementeni az...

Hogyan tudnám lementeni az egész rendszert úgy, hogy visszaállítható legyen?

Figyelt kérdés
Adott 20 teljesen egyforma, asztali, WinXP-t futtató számítógép pár apró programmal. Erről szeretnék valahogyan egy olyan, teljesen bootolható lemezt készíteni, hogy ne kelljen előbb töltenni a windowst mindig és úgy visszatölteni a mentést, hanem egy az egyben maga a windows xp és a rajta lévő pár kisebb program is teljes mértékben visszaállítható legyen. Van valakinek valamilyen megoldási ötlete? Kifejezetten a bootolható, teljesen visszatölthető "gyors" megoldás érdekelne. Természetesen apró beállítások (hálózati gépnév stb.) beállítása utána már nem okoz gondot, csak maga a rendszer teljes visszaállítás az egyforma gépeken ne tartson ennyi ideig mint most. Ghosttal próbálkoztam, nem nyerte meg a tetszésem, meg nem is ingyenes sajnos. :(

2016. febr. 24. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a ghostolás nem nyerte el a tetszésed akkor nincs jobb ötletem. Rendszergazdaként dolgozok, évente egyszer (plusz hiba esetén) ghostból van visszaállítva 42db gép.
2016. febr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem mi a gond a Norton Ghost-al. Le van mentve a rendszerem egy kép fájba, A ghost lemezről bootolva kb 10 perc alatt visszateszi a komplett rendszeremet.


Vannak hasonló programok mint pl az acronis true image, de alapvetően ugyanúgy működnek mint a ghost, és hát ezek a programok jellemzően fizetősek. Legalább is a teljes értékű verzióik.

2016. febr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából a Ghost is jó, csak nekem nem sikerült teljes értékű jó verziót beszerezni.


A Ghost úgy is működik, hogy adott XY darab teljesen azonos gép, egyre feltelepítem megfelelően az alap rendszert és azt mentem le és az az összesre visszaállítható? Mert itt pont az lenne a lényeg, hogy bármely gépre egy DVD-ről visszaállítható legyen az XP-s beállított környezet ami után már csak minimális állítás kell az adott gépen. Így is lehet? Ha igen, hogy?

2016. febr. 24. 11:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

(Nem a #2-es hozzászóló vagyok)


Ingyenes, nyílt forrású alternatívának ott a Clonezilla ( [link] ). Linux alapú, rendszerinduláskor futó, képes hálózatról (NFS, SSH, Samba/Windowsos fájlmegosztás) is tölteni a lemezképet, ha van szervered, és a gépek tudják a PXE-t, akkor hálózatról is bootolható.


Vagy ugyancsak ingyenes, rendszerinduláskor indítható progi a Redobackup:

[link]


Vagy még egy ingyenes megoldás:

[link]


Esetleg ha van Windowsos szerver a hálózatban:

[link]

2016. febr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Hiren's boot cd : [link]


a Hiren's boot cd-n vannak ghost programok a windows mini XP menüpont alatt (nem is egy) :


Backup Tools


Acronis True Image 8.1.945: Create an exact disk image for complete system backup and disk cloning.

COPYR.DMA Build013: A Tool for making copies of hard disks with bad sectors.

Double Driver 1.0: Driver Backup and Restore tool.

Drive SnapShot 1.39: Creates an exact Disk Image of your system into a file while windows is running.

DriveImage Explorer 5.0: To add/remove/extract files from Drive image file.

DriveImageXML 2.02: Backup any drive/partition to an image file, even if the drive is currently in use.

DriverBackup! 1.0.3: Another handy tool to backup drivers.

Express Burn 4.26: CD/DVD Burner Program to create and record CDs/DVDs, also create/burn .iso and .nrg images.

Ghost Image Explorer 11.5: To add/remove/extract files from Ghost image file.

ImageCenter 5.6 (Drive Image 2002): Best software to clone hard drive.

Norton Ghost 11.5: Similar to Drive Image (with usb/scsi support).

Partition Saving 3.71: A tool to backup/restore partitions. (SavePart.exe).

Smart Driver Backup 2.12: Easy backup of your Windows device drivers (also works from PE).

WhitSoft File Splitter 4.5a: A Small File Split-Join Tool.


Átrakod a CD ISO-t DVD ISO-vá (power ISO, magic ISO) majd ha kész a ghost akkor azt is belagyúrod a Hiren's Boot CD-be (elvileg már DVD) és kiirod DVD-re.


Mini windows XP módban mindig vissza tudod állitani a lementett állapotot (Ha a gép támogatja a DVD-ről való bootolást), ugyanez megoldható pendrivével is.


Sok sikert.

üdv.

2016. febr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

clonezilla tényleg jó és egyszerű!


[link]


ezzel a pci kártyával minden bootkor visszaállíthatod a hdd-t

2016. febr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!