Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A hackerek tényleg tudnak...

A hackerek tényleg tudnak ilyet csinálni?

Figyelt kérdés

elméletileg képesek tönkretenni a hardwert fizikailag, elvileg leégetik a processzort vagy vmi hasonlóról hallotam, igaz ez?

tényleg tönkre lehet tenni a hardwert úgy hogy fizikailag nicnsenek ott? szóval nyilván nem kézzel :D


2016. márc. 4. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvi akadálya nincs. Kell egy backdoor, amin be tudnak jelentkezni rendszergazdai jogosultsággal, akkor akár fel tudnak tölteni mókolt firmware-eket gyakorlatilag bármire, amivel lehetséges fizikailag is tönkretenni hardvereket.
2016. márc. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A prociban van hardware-es hővédelem, így azt nem. A katódsugár eltűnésével az lcd-ben sem lehet kárt tenni.

hdd-k fejeit sem tudják már a parkolópályán kocogtatni, szal az sem.

A legrosszabb, ami történhet, hogy kinullázzák a biost, és többet nem bootol be a géped.


Nade mivel manapság nem abban van a zseton, ha leáll egy gép, hanem abban, ha becsatlakozik egy botnetbe. Valójában viccesen hangzik, de az egyik legjobb módja annak, hogy elkerüld a vírusokat, hogy ha hagyod egy ilyen malware-nek tenni a dolgát, mert ezek kiírtják a többi vírust maguk mellől. Így ha egy kellően fancy-val együtt tudsz élni, akkor az magától biztosítja a védelmet a többi ellen.


Szóval: gépet tönkretenni senkinek sem érdeke, amikor pénzt is lehet csinálni belőle működőképesen.

2016. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
persze nem érdeke csak kiváncsi voltam lehetséges e
2016. márc. 4. 14:01
 4/8 Brenya ***** válasza:

Volt olyan vírus ami hazavágta a gépet(törölte a vinyót vagy leégette a videokártyát). Jóakarók mindig vannak.

A mostani hardverek védettebbek a túlhajtás ellen, de azért lehet ártani ha nagyon akarnak(de ez a jövő háborúja lesz).

2016. márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
gondolom azok nem szórakozásból vannak kitalálva
2016. márc. 4. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Elvileg képesek rá. VGA-t szerintem tönkretehetik. Belépnek a gépbe a hátsó kapun, a VGA driverében meg átállítják a kártya órajelét, túlhúzzák és annyi a VGA-nak. A biost meg kinullázzák... :( A mai alaplapokban 2 db bios van, hogyha az egyik elszáll, akkor a másikkal még tud működni a rendszer.
2016. márc. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Olvastam én is ilyen mendemondákról, de soha nem találkoztam olyannal, aki megerősítette volna, hogy ilyen valóban létezik.


Számtalan videó van arról, hogy ledarálnak, szétfúrnak, "szanatörnek" többszázezer Ft-os eszközöket (telefonokat, laptopokat), de ilyenről valahogy nincsen egy sem. Vajon miért nincsen? ;-)

2016. márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Például mert nem látványos. Egy páncéltörő puskával szétlőni egy iMacet igen, távoli felhasználóként bejelentkezni, megnézni milyen videokártyád van, leszedni hozzá egy UEFI-t, kiütni benne a védelmeket és 1V-tal megemelni a GPU magfeszültséget és ráflasselni a célgépre nem az.
2016. márc. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!