Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Megszabadultam a trójaitól?

Megszabadultam a trójaitól?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincsen, hogyan, de benyeltem egy HEUR:Trojan.WinLNK.StartPage.gena trójait, teljesen korlátozta az elérésemet, például azt sem engedte, hogy megnyissam a feladatkezelőt. Csökkentett módban (Windows 10-em van, az F8-ra nem reagált, ezért a betöltődéskor többször kihúztam-bedugtam a tápkábelt, mire végül felajánlotta a csökkentett mód lehetőségét [tudom, nem egy szakszerű megoldás...]), majd elindítottam a Kaspersky Internet Securityt, és a trójait megtalálta, és a karanténba rakta. Így a gépem kártevőmentes?

2016. márc. 6. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem teljesen . Indítsd el a Malwarebytes Anti-Malware_t és majd meglátod, hogy az miket talál még .
2016. márc. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Utána meg egy ADWCleanert is.


[link]

2016. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezért is használjatok inkább Linuxot (ami mellékesen ingyenes) Windows helyett. Arra még nem kell vírusirtó (és eléggé valószínű h. a jövőben sem):


Innen letöltheted (ha lehet LTS verziót használj):


[link]


Ha telepítettél már Windowst, akkor tudsz Ubuntut is (azaz next-next finish, csak az adataid mentsd le előtte): https://www.youtube.com/results?search_query=linuxliveusb.com


Kényelmes a használata és végre SOHA többet nem kell olyan szöveget látnod h.: "frissítések telepítése folyamatban, kérem várjon" - mivel be lehet állítani h. a háttérben frissítse a gépet: [link]


Rengeteg program van már nagyon rég óta Linuxra: VLC, Firefox, Google Chrome, Transmission (utóbbi torrent kliens), GIMP (komolyabb képszerkesztő), LibreOffice (MS Office helyett) stb.


Ha bármiben elakadnál Ubuntu terén, itt biztos segítenek: [link]

Vagy magyarul: [link]


Extra biztonságra vágyók használjanak: [link] -et, v. esetleg Firejail -t. Ezek a még bármi tudás nélkül használható a valóságban hatékony eszközök.


Szép napot.

2016. márc. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Lefuttattam még párszor a Kasperskyt meg az ajánlott programokat is. Remélem, búcsút inthettem neki.

Köszönöm, harmadik válaszoló, szívesen váltanék Linuxra, de sajnos rengeteg program, amit használok, nem érhető el rá. Viszont használtam már Ubuntut úgy, hogy megosztva a Windowszal:)

2016. márc. 8. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!