Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan érezhetem magam biztons...

Hogyan érezhetem magam biztonságban afelől, hogy nem figyelik a számítógépemen történteket illegálisan?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 29. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:
40%

Nem kapcsolódsz az internetre.


Mégis miből gondolod hogy pont téged figyelned? Illegális dolgokat csinálsz, van okod a félelemre? Úgy gondolod hogy x millió felhasználót egyesével alapból megfigyelnek? Kik? Miért tennék?


paranoid egy kérdés

2016. ápr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hominida ***** válasza:
100%

Ugyan általánosságban az átlagember nem kitüntetett célpontja a leskelődésnek, de akit éppen les valaki, annak szempontjából a leskelődés 100%-os valószínűségű.


A kérdezőnek: biztosnak lenni ma már semmiben sem lehet. De amikor az internetet nem használod, akkor kihúzhatod a kábelt, vagy letakarhatod a webkamerát, kihúzhatod a mikrofont, és így máris kizártad a legszemélyesebb, legtöbb kényelmetlenséget okozni képes leskelődés lehetőségeit.


Egyébként pedig legyen mindig bekapcsolva egy általában megbízhatónak tartott tűzfal, egy viselkedésfigyelő (HIPS) és egy víruspajzs, ezek üzeneteit tessék elolvasni és a lehetőség szerint mérlegelni az adott választ. Hiszen hiába figyel fel a védelem a programok gyanús kapcsolódására, viselkedésére, ha a döntésre képes emberi intelligencia csak kattint, vagy kikapcsolja azt a védelmet, mert a sok kérdezősködés kényelmetlen. Tényleg az. De vagy ez, vagy az, sajnos ilyen egyszerű a felállás.


Sok program akar indokolatlanul az internetre kapcsolódni, frissítéseket keresni, ajánlatokat letölteni, ezeket mind blokkolni kell. Sok program akarja ezt a blokkot megkerülni úgy, hogy megnyitják a böngészőt, ezeket is egyenként le kell tiltani. Nem sokan jönnek rá, pedig nyilvánvaló, hogy egy program már azzal is üzenetet tud kijuttatni a gépről, hogy milyen címet milyen paraméterrel nyit meg.


Amit a gépen csinálunk, százféle nyomot hagy, ideiglenes mappákban, biztonsági mentésekben, a Documents And Settings mappa sokadik szintjén. Meg kell keresni ezeket a nyomokat, és rászokni az eltakarításukra.


A Chrome és a Windows 10, mondhatni, egy-egy legális kémprogram. Nélkülük is van élet.


Folyamatosan bejelentkezve maradni a Facebookon, állandó forgalmat folytatva a hálózaton, ennek is megvan a kockázata. Hagyni, hogy egy letöltött honlap minden szkriptje engedély nélkül lefusson, ennek még inkább. Kényelmetlen az állandó engedélyezési macera, bár meg lehet szokni. Kényelmetlenségnélkül sajnos ma már nincs biztonság.


Az on-line játékok zöme Flash alapú, tehát egy már a nagy cégek által is kritizált, sok biztonsági rést hagyó nyelven megírt programok futnak a gépünkön, rendszeresen kapcsolatba lépve, általunk nem követhető módon, internetes helyekkel, ez is kockázat. Off-line játékok is vannak.


Sok ilyen apróság van. A megfigyelés technikai megoldása igen nehéz, és persze elég szigorúan büntetett bűncselekmény. Kevesen képesek rá, és még kevesebbnek van szüksége a büntetés kockázatára. A maradék számára egy ember rendszerint csak egyetlen érdektelen tétel az ezrekből. Összességében mindezzel talán már megkockáztatható a kellő nyugalom.

2016. ápr. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!